چهارشنبه , دسامبر 7 2022
آخرین خبرها
آیت الله فلاحتی در خطبه های نماز جمعه رشت:ساخت فیلم “بانوی بهشت” طرح انگلیسی و آل جهود برای تفرقه بین مسلمانان است

آیت الله فلاحتی در خطبه های نماز جمعه رشت:ساخت فیلم “بانوی بهشت” طرح انگلیسی و آل جهود برای تفرقه بین مسلمانان است

بازدیدها: 18

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر،نماینده ولی فقیه در گیلان خطاب به مسئولان و متولیان این استان در راستای سال جهش تولید گفت: اگر هر سازمانی اجازه ندهد جهش تولید در استان صورت گیرد خلاف فرمایش مقام معظم رهبری عمل کرده است.
آیت الله رسول فلاحتی امروز در خطبه‌های نماز جمعه رشت با توصیه همگان به تقوای الهی اظهار کرد: ۱۳ دی ماه مصادف با نخستین سالگرد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ژنرال بزرگ جهان بشریت است.

وی، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را حامی و رهبر مومن جبهه مقاومت دنیای اسلام عنوان کرد و افزود: شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس که از افتخارهای دنیای اسلام هستند، را تبریک و تسلیت عرض می‌کنم.

امام جمعه رشت با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی ۴۰ ویژگی مسلمان مومن پاکباخته را واجد بود، تصریح کرد: اخلاص و تبعیت محض از ولی زمان از ویژگی‌های حاج قاسم سلیمانی بود.

آیت الله فلاحتی، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را مالک اشتر مقام معظم رهبری خواند و بیان کرد: سردار شهید سلیمانی مسلمانی وارسته و بصیر بود، نسبت به دنیای پیرامون خود شناخت داشت، وابسته به مادیات و مقام‌های دنیا نبود و دلداده عالم قیامت بود.

وی به پیام پیامبر گونه امام (ره) به میخائیل گورباچف رهبر اتحاد جماهیر شوروی سابق در ۱۳ دی ماه سال ۱۳۶۷ اشاره کرد و گفت: امام (ره) به گورباچف پیام داد که کمونیست را باید در زباله‌دان تاریخ جستجو کرد و امروز نیز غرب کاپیتالیسم نیز به سرنوشت کمونیسم دچار می‌شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به کشف حجاب توسط رضا قلدر آلت دست انگلیسی‌ها در سال ۱۳۱۴، خاطرنشان کرد: عریانی و لختی که در جامعه وجود دارد همه از آثار پدر و پسر پهلوی است و در دادگاه الهی قیامت باید عذاب شوند.

آیت الله فلاحتی به ساخت فیلم «بانوی بهشت» توسط انگلیس خبیث اشاره کرد و یادآور شد: انگلیس با ساخت فیلم مذکور می‌خواد بین مسلمانان اختلاف بیندازند و وحدتی که در سایه انقلاب اسلامی و شهادت حاج قاسم سلیمانی ایجاد شده را تبدیل به تفرقه کرده و دنیای اسلام را ملتهب کنند.

وی ادامه داد: به اهل سنت عرض می‌کنم آن‌ها که فیلم بانوی بهشت را می‌سازند از ما نیستند و همه بدانند این طرح انگلیسی و آل جمهود و آل سعود است.

امام جمعه رشت خطاب به مسئولان و متولیان گیلان در راستای سال جهش تولید، اظهار کرد: اگر هر سازمانی اجازه ندهد جهش تولید در استان صورت گیرد خلاف فرمایش مقام معظم رهبری عمل کرده است بنابراین متولیان امر برای جهش تولید تلاش کنند.

آیت الله فلاحتی با تاکید براینکه مسئولان باید قدردان تولیدکنندگان باشند، بیان کرد: متولیان همانطور که تولیدکنندگان را هدایت می‌کنند تا به محیط زیست خسارت وارد نشود باید از کاغذبازی در راستای تسهیل امور کارآفرینان جلوگیری کنند.

وی به سیلی داغی که آمریکا و صهیونیست‌ها در راستای شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی در غرب آسیا خوردند، اشاره کرد و افزود: اکنون آمریکا در کابوس به سر می‌برد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به راه اندازی کارناوال حرکت زیردریایی آمریکا و رژیم صهیونیستی به خلیج فارس، تصریح کرد: هدف از حرکت مذبوحانه دشمن این است که ملت‌ها متوجه ذلت و شکست‌های پی در پی آن‌ها در غرب آسیا نشوند.

آیت الله فلاحتی به دومین هدف دشمن از حرکت کارناوال نظامی در خلیج فارس اشاره کرد و گفت: دشمن می‌داند عده‌ای زبون و ترسو در داخل هستند و در پاره‌ای موارد در لایه‌های مسئولان حضور دارند و به آن‌ها می‌خواهد بگوید اگر می‌توانید با ما بجنگید یا اینکه به میز مذاکره برگردید.

وی با بیان اینکه آمریکا و صهیونیست‌ها غلط می‌کنند ایران را تهدید کنند، خاطرنشان کرد: آنچه مانع جنگ شده، وجود مردم غیور و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی است زیرا دشمن از توپ و تانک ما نمی‌ترسد بلکه از مردم و آیین ملت ایران هراس دارد.

امام جمعه رشت، مردم ایران را قهرمانان تاریخ بشریت خواند و یادآور شد: دلیل حرکت‌های دشمن این است که نمی‌دانند ایران چه زمانی انتقام سخت را خواهد گرفت.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران مقابله مقطعی و حرکت بلندمدت را در برنامه دارد، اظهار کرد: در آینده نه چندان دور استکبار مجبور می‌شود بساط خود را در منطقه برچیند.

وی همچنین پیرامون سبک زندگی اسلامی، بیان کرد: خدای متعال همان طور که یکسری امور را برای انسان واجب کرده، یکسری امور را نیز حرام کرده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه چشم چرانی مقدمه‌ای برای فساد دل و قلب است، تصریح کرد: یکی از اموری که زمینه ساز گناه می‌شود، چشم است.

آیت الله فلاحتی، نداشتن پوشش مناسب توسط برخی از زنان را از بسترهای چشم چرانی دانست و بیان کرد: بخش‌های عظیمی از جامعه را زنان محجبه تشکیل می‌دهند و آن‌ها که خلاف دستور قرآن عمل می‌کنند برای جامعه آفت است