سه‌شنبه , فوریه 7 2023
آخرین خبرها
اجرای واکسیناسیون عمومی کرونا در گیلان نیازمند اقدامی جهادی است

اجرای واکسیناسیون عمومی کرونا در گیلان نیازمند اقدامی جهادی است

بازدیدها: 10

رایان خبر به نقل از تسنیم ارسلان زارع امروز در آیین افتتاح همزمان 230 خانه هلال گیلان که با حضور رئیس جمعیت هلال احمر و ارتباط تصویری با فرمانداران استان برگزار شد اظهار داشت: خانه هلال یکی از کانون‌های مهم امیدآفرینی است و جمعیت هلال احمر از بزرگترین ظرفیت‌های خدمت‌رسانی به مردم محسوب می‌شود.

 استاندار گیلان با اشاره به این که هلال احمر از سرمایه‌های بزرگ اجتماعی است و از اعتماد بالای عموم مردم برخوردار است خاطرنشان کرد: هلال احمر در تمام ایام سال به‌ویژه در زمان وقوع حوادثی همچون سیل، زلزله و حتی شیوع ویروس کرونا در کشور برای مردم امید و پیام‌آور مهربانی است.

 زارع با بیان اینکه نیروهای آموزش‌دیده این نهاد مردمی در تمامی صحنه‌ها درخشیدند و پشتوانه خوبی برای نجات انسان‌ها بودند گفت: در بازدید اخیر بخش امداد و نجات هلال احمر استان متوجه شدیم که این بخش به تقویت تجهیزات و امکانات نیازمند است و در همه شرایط باید دارای آمادگی کامل باشد تا در صورت بروز حادثه بتواند در کمترین زمان ممکن به بهترین نحو امدادرسانی کند.

وی گفت: دولت با وجود همه محدودیت‌ها حمایت‌های قابل توجهی از هلال احمر در راستای تجهیز این جمعیت کرده است که شامل تجهیز اورژانس هوایی، پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای و تاسیس خانه‌های هلال است و همچنین ترویج فرهنگ صلح و نوع دوستی با الگوهایی چون خانه هلال با استفاده از نیروهای مردمی آموزش‌دیده پدیدار می‌شود.

 زارع با بیان اینکه ضرورت بهره‌گیری از بستر فضای مجازی برای آموزش همگانی بسیار مهم است افزود: آموزش بهداشت و خدمات امدادی، ساماندهی و کسب مهارت‌های اجتماعی جمعیت هلال احمر می‌تواند به ارتقای توانمندی‌های جوانان و افزایش نشاط و روحیه آنان و قابلیت‌های مشارکتشان در جامعه منجر شود.

 استاندار گیلان خاطرنشان کرد: همگامی جمعیت هلال احمر با دیگر نهادهای مردمی و جهادی از جمله بسیج و سازمان‌های مردم‌نهاد در دوران شیوع ویروس کرونا و اجرای طرح محله‌محور شهید حاج قاسم سلیمانی بسیار تاثیر‌گذار بود.

رئیس ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونا استان گیلان اظهار داشت: در استمرار روند مدیریت بیماری کووید 19 و برای واکسیناسیون عمومی نیز نیازمند همکاری مضاعف مجموعه هلال احمر با بهره‌گیری از امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و نیروی انسانی هستیم.

 نماینده عالی دولت در استان گیلان عنوان کرد: عضویت جوانان کشور در مجموعه هلال احمر آثار فراوانی داشته است زیرا وقتی جوانان به صحنه کمک و یاری بیایند روحیه خدمت جهادی ارتقا پیدا می‌کند و محبت‌ها و مهربانی‌ها افزایش خواهد یافت.

زارع افزود: نیروهای داوطلب برای حضور در صحنه و کمک‌رسانی به مردم روی کار می‌آیند به‌همین علت است که در هر نقطه کشور و جاده‌ها که مردم هلال احمر را می‌بینند قلبشان دچار آرامش می‌شوند و احساس می‌کنند عده‌ای برای نجات آنان در صحنه حضور دارند.