پنج‌شنبه , می 26 2022
آخرین خبرها
خانه / گیلان / اخرین وضعیت احداث موزه ابریشم کشور در لنگرود به روایت سرپرست‌فرمانداری
اخرین وضعیت احداث موزه ابریشم کشور در لنگرود به روایت سرپرست‌فرمانداری

اخرین وضعیت احداث موزه ابریشم کشور در لنگرود به روایت سرپرست‌فرمانداری

بازدیدها: 6

در تلاش هستیم که صنعت ابریشم را در شهرستان لنگرود پویا کنیم و با توجه به قیمت خوب پیله ابریشم در سال گذشته کمک خوبی به معیشت خانوارهای روستایی شد.

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان لنگرود،مهندس هادی جعفرزاده فهیم سرپرست فرمانداری لنگرودا در مورد آخرین وضعیت احداث موزه ابریشم کشور در لنگرود گفت: با توجه به اینکه شهرستان لنگرود از دیر باز مرکز تولید ابریشم استان بود و کمک شایانی به درآمد مردم این منطقه در بحث معیشت می‌کرد اما متاسفانه در سالهای گذشته به دلیل نابودی درختان توت که محل تغذیه کرم ابریشم بوده است شاهد کم رنگ شدن صنعت ابریشم بودیم.

مهندس جعفرزاده فهیم افزود: در تلاش هستیم که صنعت ابریشم را در شهرستان لنگرود پویا کنیم و با توجه به قیمت خوب پیله ابریشم در سال گذشته کمک خوبی به معیشت خانوارهای روستایی شد.

وی یادآور شد: به همین منظور در پی راه اندازی موزه ابریشم در شهرستان لنگرود هستیم و تفاهمنامه چند جانبه‌ای در دست اقدام است تا ساختمانی که در محل اداره ابریشم لنگرود قرار دارد را به عنوان محل برگزاری موزه استفاده کنیم.

سرپرست فرمانداری لنگرود در پایان اظهار کرد: اعتبار این موزه بعد از نهایی شدن تفاهمنامه از محل اعتبارات میراث فرهنگی، کمک‌های ملی و استانی تامین خواهد شد.