سه‌شنبه , دسامبر 6 2022
آخرین خبرها
استاندار در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گیلان تأکید کرد:استفاده از تمامی ظرفیت‌ها برای اجرای تفاهم‌نامه تأمین زمین و اشتغال جامعه ایثارگری

استاندار در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گیلان تأکید کرد:استفاده از تمامی ظرفیت‌ها برای اجرای تفاهم‌نامه تأمین زمین و اشتغال جامعه ایثارگری

بازدیدها: 5

به گزارش رایان خبر،نماینده عالی دولت در گیلان بر لزوم استفاده از تمامی ظرفیت‌ها جهت اجرای تفاهم نامه تأمین زمین برای احداث یک‌هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی و دو هزار شغل جامعه ایثارگری تأکید کرد.
ارسلان زارع در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان گیلان، دفاع مقدس را بخش مهمی از هویت ملت، سرزمین ایران، تاریخ مردم و برگ زرینی از رشادت‌های این ملت در مقابل ظلم عنوان و اظهار کرد: بزرگداشت دفاع مقدس از آن جهت دارای اهمیت است که باید ارزش‌های این دوران حماسه ساز را به‌درستی به نسل امروز و آینده منتقل کنیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه ارزش‌های دوران دفاع مقدس با وجود گذشت دهه ها، روزبه روز پویاتر شده، ادامه داد: این ارزش ها، ثمره‌ای بالنده از فرهنگ ایثار و شهادت را برای همیشه در تاریخ این مرز و بوم بر جای گذاشته اند.

نماینده عالی دولت در گیلان ماندگارترین حماسه این دوران پرافتخار را، مقاومت و ایستادگی ملی دانست و با اشاره به اینکه این میراث ارزشمند تا امروز نیز ادامه داشته و زمینه ساز عزت ملی شده، گفت: این ایستادگی منجر گردیده هر روز در این کشور شاهد افتخاری به مراتب ارزشمندتر از گذشته باشیم و امروز، دنیا ملت ایران را به عنوان ملتی مقاوم می‌شناسد.

وی وحدت، انسجام و یکپارچگی را رمز موفقیت ملت ایران در برابر ارتش دنیا طی هشت سال جنگ تحمیلی بیان کرد و افزود: به طور قطع امروز هم همبستگی، موجب اعتلای بیش از پیش کشورمان خواهد بود.

استاندار گیلان بر ضرورت تقویت اعتماد ملی در جامعه با تأسی از سیره امام راحل عظیم الشان و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب تأکید و خاطرنشان کرد: این موضوع، وظیفه‌ای برای همه شهروندان بویژه مسئولان، گروه‌های مرجع و اقشار مختلف مردمی است.

وی پاسداشت خالقان ارزش‌ها و حماسه‌های دوران دفاع مقدس را یک وظیفه برای مسئولان و اقشار جامعه دانست و گفت: در ایام پیش رو به ویژه تکریم شهدای انقلاب در دهه فجر و پاسداشت مقام مادران و همسران شهدا همزمان با سالروز وفات حضرت‌ام البنین (س) و میلاد حضرت زهرا (س) تلاش شود تا مراسم و دیدارها در خور شأن این عزیزان البته با جمعیت محدود، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و توصیه‌های بهداشتی باشد.

زارع به برگزاری یادواره‌ها در بستر فضای مجازی و تلویزیونی و روند انجام پژوهش علمی مبنی بر اثرگذاری یادواره‌ها از این طریق توسط یکی از دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: در راستای برگزاری مطلوب کنگره ویژه شهدا، آزادگان و ایثارگران زن استان از طریق بستر فضای مجازی و تلویزیونی؛ دستگاه‌های مرتبط همکاری‌های لازم را داشته باشند.

وی به تأکید رئیس جمهوری، ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا مبنی بر بسط دولت الکترونیک به ویژه در جریان شیوع بیماری کووید ۱۹ اشاره و اضافه کرد: باتوجه به فراهم شدن زیرساخت‌های استفاده از بستر الکترونیک در اداره‌ها، بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، مکاتبات دستگاه‌ها به ویژه انجام استعلامات از این طریق انجام گیرد.

نماینده عالی دولت در گیلان بر لزوم استفاده از تمامی ظرفیت‌ها جهت اجرای تفاهم نامه تأمین زمین برای احداث یک‌هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی و دو هزار شغل جامعه ایثارگری تأکید کرد و افزود: فرمانداران، جلسات شهرستانی در این خصوص را با اهتمام ویژه برگزار و از ظرفیت طرح اقدام ملی مسکن و نیز تفاهم نامه با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در حوزه اشتغال، استفاده‌ای بهینه کنند.

در این جلسه درخصوص برنامه‌های دهه مبارک فجر و روند اجرای تفاهم نامه مسکن و اشتغال ایثارگران گزارشی توسط دبیر شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و نیز مدیرکل راه و شهرسازی استان ارائه شد.