پنج‌شنبه , می 26 2022
آخرین خبرها
خانه / گیلان / استاندار در نشست با دبیران احزاب و اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گیلان؛اولویت؛ تامین امنیت و آرامش جامعه، تقویت همبستگی و تکمیل طرح‌های عمرانی نیمه تمام است
استاندار در نشست با دبیران احزاب و اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گیلان؛اولویت؛ تامین امنیت و آرامش جامعه، تقویت همبستگی و تکمیل طرح‌های عمرانی نیمه تمام است

استاندار در نشست با دبیران احزاب و اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گیلان؛اولویت؛ تامین امنیت و آرامش جامعه، تقویت همبستگی و تکمیل طرح‌های عمرانی نیمه تمام است

بازدیدها: 16

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر،استاندار گیلان اولویت را تامین امنیت و آرامش جامعه، تقویت همبستگی و تکمیل طرح‌های عمرانی نیمه تمام عنوان کرد و گفت: پیگیر راهبرد تحقق توسعه پایدار از مسیر و بسترهای قانونی هستیم.
ارسلان زارع در نشست با دبیران احزاب و اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گیلان با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س)، به نقش احزاب و گروه‌های مرجع در توسعه کشور اشاره و اظهار کرد: احزاب، چرخ دنده‌های نظام‌های دموکراتیک هستند و معتقدم فعالیت احزاب نباید فصلی و مقطعی باشد.

وی افزود: دولت تدبیر و امید از همان روزهای نخست، زمینه توسعه فعالیت احزاب را فراهم آورد که تسریع در ثبت رسمی و صدور مجوزهای قانونی برای احزاب جدید نیز، مهر تاییدی بر این ادعاست.

وی ادامه داد: رئیس‌جمهوری بر عهدی که در حوزه‌های مختلف با ملت ایران بسته، پایبند است و تحقق برنامه‌های اقتصادی و رشد چشمگیر اقتصاد کشور در سال‌های دولت یازدهم شاهد این موضوع می‌باشد.

استاندار گیلان تشدید تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی بویژه طی سال‌های اخیر را یادآور شد و گفت: مردم مقابل تحریم‌ها و فشارهای دشمنان ایستادگی کرده‌اند و دولت هم با همه دشواری‌ها و تنگناها، نهایت تلاش خود را انجام داده و با ارجح دانستن منافع ملی، بار امانت مردم را به دوش می‌کشد.

وی پیگیری مطالبات اجتماعی، نقد سازنده، تولید محتوا و خوراک فرهنگی مناسب توسط احزاب را موضوعاتی با اهمیت خواند و گفت: همه ارکان حاکمیت و آحاد جامعه، همسو با یکدیگر باید بکوشند تا حقوق شهروندی و کرامت انسانی حفظ و رعایت شود.

زارع با تاکید بر ضرورت اولویت قرار دادن حفظ امنیت و آرامش و تقویت همبستگی در جامعه، به شاخص‌های خوب امنیتی در استان اشاره و تصریح کرد: مردم فهیم گیلان در کسب این امر، همکاری و نقش موثری داشته اند.

وی با اشاره به اجرای پروژه‌های متعدد در استان اضافه کرد: برخی پروژه‌های عمرانی همچون راه‌آهن و آزادراه، نه‌تنها برای گیلان بلکه در سطح ملی و فراتر از آن دارای اهمیت هستند.

وی با بیان اینکه برخی پروژه‌های مهم استان از جمله بیمارستان‌های تالش و لنگرود در سالجاری تکمیل شده اند، گفت: به دنبال شیوع کرونا، اعتبارات مناسبی بویژه برای تجهیز بیمارستان‌های استان اختصاص یافت.

زارع خاطرنشان کرد: در اجرای پروژه‌های عمرانی، رعایت اصول زیست محیطی از اهمیت بالایی برخوردارند چراکه معتقدیم هیچ توسعه‌ای بهتر از توسعه پایدار نیست.

نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: کوشیده‌ایم از ظرفیت‌های قانونی در مسیر یادشده بهره‌مند شویم و موضوعاتی همچون ساماندهی تالاب انزلی و دیگر معضلات این حوزه، از این بستر پیگیری شود.

وی ممانعت از تغییر کاربری‌ها را نمونه‌ای از اقدامات در مسیر جلوگیری از تخریب منابع طبیعی و محیط زیست خواند و با اشاره به اجرای طرح زراعت چوب در استان افزود: در فاز نخست اجرای این طرح، شش هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی استان شناسایی و واگذاری دو هزار و ۵۰۰ هکتار آن انجام، و فرآیندهای قانونی واگذاری یک هزار و ۵۰۰ هکتار نیز در دست اقدام است.

زارع خاطرنشان کرد: در حوزه اقتصاد تلاش می‌کنیم با برنامه‌ریزی مناسب نرخ بیکاری استان را به نرخ تک رقمی کاهش دهیم که در این مسیر اقداماتی از جمله برنامه زمانبندی برای تعیین تکلیف واحدهای تملک شده بانک‌ها، ارتقای سطح تولید کارخانه‌ها و حل مشکل سرمایه در گردش واحدهای تولیدی استان صورت گرفته است.

وی ارائه تسهیلات به فعالان اقتصادی، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان را از دیگر اقدامات در جهت توسعه فضای کسب و کار و رشد اقتصادی استان خواند و افزود: در تلاشیم در فرصت باقی مانده از دولت دوازدهم بسیاری از طرح‌های نیمه تمام را تکمیل کنیم.

زارع مشارکت‌های مردمی در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی را با اهمیت دانست و گفت؛ در جریان مدیریت مقابله با کرونا مردم استان همکاری‌های خوبی داشته اند.

وی در خصوص انتصابات خاطرنشان کرد: سعی کرده‌ایم با رعایت شایسته سالاری، میانگین سنی مدیران را کاهش دهیم و با بکارگیری تعدادی از بانوان شایسته و توانمند در سطوح مختلف مدیریتی، جزو برترین‌ها در کشور باشیم.

استاندار گیلان گفت: البته همواره اهتمام بر این بوده کسانی که معتقد به سیاست‌ها و برنامه‌های دولت هستند، در سمت‌های مدیریتی به کار گرفته شوند.

وی خواستار نقش آفرینی موثر احزاب برای حضور پرشور آحاد مردم در انتخابات شوراهای اسلامی و ریاست جمهوری پیش رو شد و ابراز امیدواری کرد که تمامی ارکان موثر در مشارکت و رقابت، به گونه‌ای تمهیدات را فراهم کنند که زمینه حضور پررنگ همگان در این انتخابات فراهم آید.

در این نشست که در سالن غدیر استانداری برگزار شد؛ فرشاد شریفی از مجمع دانش آموختگان ایران اسلامی، محمدعلی هادی‌پور از مجمع مهندسین، کمال لشکری از حزب مردمسالاری، سهیلا مدارایی حزب مشارکت‌های مردمی، حسن ایزدی خانه کارگر، منصور افشارمحمدیان انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها، علیرضا آقایی حزب آزادی، سهیل سجودی جمعیت تولیدگرایان، جمال غریب از انجمن اسلامی معلمان، سیف الله تقی دوست مجمع فرهنگیان، روح الله غفاری انجمن اسلامی مهندسان ایران، غلامرضا مدبری‌فر از حزب پیشرو اصلاحات و کیان پوررهنما حزب جوانان ایران اسلامی، محمد ترقی طلب حزب اعتماد ملی، ریحانه میرحبیبی جمعیت زنان مسلمان نواندیش، فرامرز مباشرامینی مجمع ایثارگران انقلاب اسلامی، محمد امجدی کانون فرهنگیان گیلان و محسن بیناپور حزب وحدت و همکاری ملی درباره اهمیت توجه بیشتر به موضوعات زیست محیطی، تفکیک زباله، پسماند، تالاب و رودخانه‌های استان، ظرفیت‌های اشتغال استان، رسیدگی فزون‌تر به معیشت و سلامت کارگران و بازنشستگان جامعه کارگری، بهبود سرمایه گذاری، طرح‌های مهم عمرانی، تولید محتواهای فاخر فرهنگی و اشتغال جوانان مطالبی بیان داشتند.