پنج‌شنبه , می 26 2022
آخرین خبرها
خانه / گیلان / استاندار گیلان:
فساد در دکترین دولت مردمی جای ندارد/ مدیران فاسد معرفی شوند
استاندار گیلان:<br>فساد در دکترین دولت مردمی جای ندارد/ مدیران فاسد معرفی شوند

استاندار گیلان:
فساد در دکترین دولت مردمی جای ندارد/ مدیران فاسد معرفی شوند

بازدیدها: 3

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر استاندار گیلان گفت: از مردم می خواهیم مدیران فاسد را معرفی کنند، زیرا رفیق بازی و فساد اداری در دکترین رئیس جمهور به عنوان رئیس دولت مردمی جای ندارد و قطعا عامل نارضایتی مردم است.

اسدالله عباسی در آیین تودیع و معارفه استاندار گیلان، اجرای دقیق قانون به نمایندگی از دولت در استان گیلان را در دستور کار دانست و اظهار کرد: اولین برنامه در استان گیلان با هماهنگی معاونت اقتصادی و سازمان اقتصاد و دارایی جهت راه اندازی سامانه مجوزها و سرمایه گذاری خواهد بود.

وی مسئولان را در برابر مردم تقاضامند دانست و افزود: مسئولیت در جمهوری اسلامی به مثابه خدمتگزاری است و باید مسئولیتی که داریم را به نحو احسن انجام دهیم. قطعا یکی از شاخص های مهم ارزیابی مدیران رضایت عمومی است و رضایت عمومی در گرو خدمتگزاری و انجام تکلیف است.

استاندار جدید گیلان، با بیان اینکه خدمتگراری امیدواری مردم و ناامیدی دشمنان را به دنبال دارد، گفت: خدمتگزاری یک حرکت جهادی بوده و رضایت مردم را به دنبال دارد لذا باید مطالبات مردم را در دستور کار قرار دهیم و از همه استعدادهای موجود در استان استفاده کنیم، زیرا مردم به گردن ما حق دارند و باید خدمت صادقانه داشته باشیم.

عباسی، با اشاره به نقش تاریخی مردم گیلان در تشکیل حکومت شیعی و ایستادگی در مقابل استبداد و پشتیبانی از جبهه، خاطرنشان کرد: باید قدردان سرمایه های علمی و دینی و فرهنگی خود باشیم و در راه خدمتگزاری لحظه ای درنگ نکنیم. متاسفانه چهره گیلان به غبار محرومیت مکدر شده و زیرساخت های استان از میانگین کشوری خود پایین تر هستند.

وی جایگاه گیلان در فساد اداری را بین اول تا پنجم کشور دانست و خاطرنشان کرد: فسادستیزی شعار اصلی دولت سیزدهم است و به عنوان یکی از برنامه های مهم، برخورد با باندبازی و فساد در استان را دنبال می کنیم.

استاندار جدید گیلان، فساد را خط قرمز مدیران دانست که با همکاری دستگاه های نظارتی و امنیتی پیگیری می شود و اضافه کرد: از مردم می خواهیم مدیران فاسد را معرفی کنند، زیرا رفیق بازی و فساد اداری در دکترین رئیس جمهور به عنوان رئیس دولت مردمی جای ندارد و قطعا عامل نارضایتی مردم است.

عباسی، با اشاره به مطالبه رئیس جمهور از دولتمردان جهت زنده نگه داشتن عطش خدمت، تاکید کرد: اهتمام جدی در فقرزدایی و عمل به وعده ها وجود دارد در این راستا از مشورت صاحب نظران و نخبگان و علما و جوانان استفاده می کنیم با محورهای بیانیه گام دوم محقق شود.

وی از علاقمندی سرمایه گذاران برای ورود به گیلان خبر داد و اظهار کرد: گیلان دارای آب و خاک است و باید اقتصاد کشاورزی را پیش ببریم، اما اغلب کشاورزان زیر خط فقر هستند و عایدی مناسبی ندارند، زیرا هزینه های کشاورزی بیشتر از درآمد آن بوده است لذا از همه مسئولان به ویژه شهرداران می خواهیم فرصت های شغلی در حوزه کشاورزی را احیا و بازارچه های محلی را تقویت کنند تا محصولات تولیدکننده بدون واسطه به مصرف کننده برسد.

استاندار جدید گیلان، با ابراز گله مندی از قیمت خرید برگ سبز چای، اضافه کرد: باید با جذب سرمایه گذاری صنایع تبدیلی را در حوزه کشاورزی راه اندازی کنیم. منطقه آزاد انزلی و زیرساخت های حمل و نقل به ویژه کریدور شمال – جنوب نیز جهت ایجاد تحولدر تجارت و اقتصاد استان در دستور کار قرار دارد.

وی حل مسئله پسماند را نیازمند مدیریت موثر دانست و یادآور شد: در راه حل مشکلات خدمت بی منت و بسیج امکانات جزو اولویت های دولت در استان گیلان است.

ارسلان زارع، استاندار سابق گیلان نیز، اقتدار کنونی ایران اسلامی و عزت و اقتدار و آرامش موجود را مدیون فداکاری شهدای و ایثارگران دانست و یادآور شد: پایداری ملت در مسیر ایثار و مقاومت منجر به حفظ و اعتلای آرمان های نظام اسلامی شده و رهبر فرزانه انقلاب کشتی انقلاب را در تلاطم تحولات منطقه‌ای و بین المللی به ساحل امن رسانده است.

وی با تاکید بر لزوم حفظ وحدت و همدلی و انسجام ملی و اتکا به قدرت لایزال الهی، خاطرنشان کرد: همه موظفیم قدردان نعمت های مادی و معنوی استان گیلان باشیم.

استاندار سابق گیلان، توکل به خدا، نیت خالصانه و گام برداشتن در مسیر اهداف نظام و توسعه گیلان را مد نظر دانست و عنوان کرد: آحاد مردم گیلان شایسته بهترین ها هستند و قطعا با هدایت های رهبر فرزانه انقلاب و برنامه‌های رئیس جمهور، دولت مردمی و ایران قوی و مقتدر رقم خواهد خورد.