پنج‌شنبه , می 26 2022
آخرین خبرها
خانه / گیلان / استاندار گیلان:گسترش و تقویت پلیس های تخصصی با قوت استمرار یابد
استاندار گیلان:گسترش و تقویت پلیس های تخصصی با قوت استمرار یابد

استاندار گیلان:گسترش و تقویت پلیس های تخصصی با قوت استمرار یابد

بازدیدها: 5

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر ، استاندار گیلان با بیان اینکه گسترش و تقویت پلیس های تخصصی با قوت استمرار یابد، گفت: امروز نگاه مردم به ناجا مثبت، مطلوب و سازنده است؛ بطوریکه رضایت مردم حاصل در اعتمادی است که به شما فداکاران و ایثارگران تامین امنیت دارند.

ارسلان زارع صبح امروز در مراسم صبحگاه که به مناسبت هفته ناجا در سالن شهدای ناجا نیروی انتظامی گیلان برگزار شد، اظهار کرد: همه ارکان جامعه به خوبی می دانند که نقش نیروی انتظامی در تامین امنیت، آرامش و توسعه کشور، عزت، اقتدار ملت و نظام جمهوری اسلامی مهم و بسی تاثیرگذار است.

استاندار گیلان افزود: این مهم صرف در حیطه تامین نظم و امنیت اجتماعی محدود و خلاصه نمی شود، همه جان بر کفان ناجا در هم افزایی با سایر نیروهای مسلح و پاسداران امنیت کشور ما در پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی و آرمانهای بلند آن همواره در تلاش هستند.

زارع با اشاره به نامگذاری امسال شعار هفته ناجا تصریح کرد: “نیروی انتظامی، پلیس هوشمند و امنیت پایدار” امسال به عنوان شعار راهبردی هفته ناجا نامگذاری شده که این مهم با دانش، آگاهی، استفاده از ظرفیت حداکثری اقشار مختلف مردم و دانش روز برای تحقق اهداف متعالی برنامه ریزی شده و با جدیت ادامه می یابد.

وی بیان کرد: بدیهی است با تلاش شبانه روزی غیور مردان نیروی انتظامی علاوه بر تامین امنیت، در حوزه اجرای مصوبات ستاد ملی واستانی کرونا نقش گسترده ای دارند که می توان به اجرای طرح محدودیت هوشمند، اجرای قانون و اعمال دستورالعملهای قانونی اشاره کرد.

زارع با بیان اینکه گسترش و تقویت پلیس های تخصصی با قوت استمرار یابد، گفت: امروز نگاه مردم به ناجا مثبت، مطلوب و سازنده است؛ بطوریکه رضایت مردم حاصل در اعتمادی است که به شما فداکاران و ایثارگران تامین امنیت دارند.

استاندار گیلان با اشاره به نقش نیروی انتظامی در تحقق شعار سال، ادامه داد: نیروی انتظامی در استان سهم به سزایی در تحقق شعار سال داشته و انشااله در ماه های پیشرو استمرار می یابد، نکته دیگر که در رابطه با توسعه اقتصادی وجود دارد مقابله با قاچاق کالا و ارز است؛ در استان ما نیروی انتظامی توفیقات خوبی در این عرصه داشته و دارد.

در ادامه سردار ملکی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا با اشاره به اقدامات نیروی انتظامی استان اظهار کرد: از ابتدای سالجاری، فرماندهی انتظامی گیلان با توجه به وضعیت کرونایی اقدامات خوبی انجام داده بازدید از ۱۰۱ هزار واحد صنفی در سطح استان و پلمب ۲۰۰۰ واحد صنفی متخف از جمله این اقدامات است.

فرمانده انتظامی گیلان افزود: در بحث احتکار اقلام ۱۴۲ هزار انواع تجهیزات پزشکی و بهداشتی توسط پلیس کشف شد؛ همچنین ۵۰۰ هزار خودروی متخلف اعمال قانون شدند.

وی با بیان اینکه در طرح محدودیت تردد امسال ۵۴۰۰۰ خودرو با پلاک غیربومی بازگردانده شدند، گفت: افزایش ۱۳ درصدی انهدام شبکه‌های توزیع مواد مخدر، افزایش ۲۳ درصد شناسایی و مقابله با جرایم سایبری، اجرای ۳۵۷ طرح پاک سازی نقاط آلوده، کاهش ۲۵ درصدی تصادفات در استان و مصالحه بیش از ۵ هزار پرونده قضایی در کلانتری‌ها از جمله دیگر اقدامات نیروی انتظامی استان در سالجاری است.

سردار ملکی بیان کرد: در حوزه تحقیق و پژوهش رتبه اول در سطح کشور کسب کردیم؛ همچنین از ابتدای سال بیش از یک میلیون تماس با مرکز فوریتهای پلیسی داشتیم که ۵۰ درصد تماسها منجربه اجرای عملیات شد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه عمرانی، ۶۳ هزار مترمربع ساخت بنا در حال احداث داریم، تصریح کرد: نمونه این پروژه ها احداث ۳۴ واحد مسکونی با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی است.