جمعه , مارس 24 2023
آخرین خبرها
استاندار گیلان: تکمیل آزادراه رشت – قزوین از اولویت‌های دولت است

استاندار گیلان: تکمیل آزادراه رشت – قزوین از اولویت‌های دولت است

بازدیدها: 6

استاندار گیلان ضمن تاکید بر ضرورت بهبود وضعیت آسفالت راه‌ها و معابر استان گیلان گفت: تکمیل آزادراه رشت – قزوین جزو اولویت‌های دولت است.

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر، ارسلان زارع شامگاه چهارشنبه در جلسه راهبری وضعیت تصادفات استان با بیان اینکه دولت برای کاهش تلفات جاده‌ای و رفع مشکلات راه‌های استان برنامه‌ریزی منسجمی ارائه داده است اظهار داشت: توسعه حمل و نقل ریلی جزو اولویت‌های دولت است.

استاندار گیلان پروژه راه‌آهن و تکمیل آزادراه رشت – قزوین را جزو اولویت‌های دولت دانست و خاطرنشان کرد: در راستای حل معضلات اجتماعی و ترافیکی از راه فرهنگ‌سازی و کمک و مشارکت مردم به‌ویژه دانش‌آموزان، نوجوانان و جوانان باید بهره‌مند شد.

زارع سه عامل جاده، خودرو و راننده را در وقوع حوادث و تلفات بسیار حائز اهمیت است تصریح کرد: انجام اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از وقوع حوادث و تلفات جاده‌ای موثر است و اگر وضع ترافیک، منظم و در چارچوب قانون باشد نشانه‌ قانون‌گرایی خواهد بود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان نظم ترافیکی در خیابان‌ را جلوه‌ای از فرهنگ جامعه و نشان از احترام ملت به قانون، مدنیت و فرهنگ دانست و گفت: بی‌نظمی ترافیکی باعث اتلاف وقت و آلودگی محیط زیست می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون شهرستان‌ انزلی، رضوانشهر و آستارا با بیشترین کاهش تلفات انسانی در تصادفات مواجه بودند افزود: شهرستان رودبار، ماسال و سیاهکل نیز بیشترین افزایش تلفات انسانی در تصادفات را داشتند که نیازمند توجهات جدی است.

استاندار گیلان تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا در حوزه ترددهای بین شهری را مهم خواند و ابراز داشت: برای بهبود وضعیت آسفالت راه‌ها، معابر و بهسازی سیما و منظر شهری می‌بایست از همه ابزارها و امکانات بهره گرفته شود.

زارع با اشاره به ضرورت استمرار روند بهبود شاخص‌ها در ایمنی راه‌های کشور گفت: برای ترویج و آموزش فرهنگ ترافیک باید از نوآوری و ظرفیت رسانه‌ها استفاده شود و با تقویت اورژانس و راه‌اندازی سامانه‌های هوشمند امیدواریم روند بهبود شاخص‌ها در ایمنی راه‌های کشور  استمرار داشته باشد.