پنج‌شنبه , می 19 2022
آخرین خبرها
خانه / گیلان / استاندار گیلان در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان:زمینه دسترسی دانش آموزان به آموزش مجازی در گیلان باید فراهم شود
استاندار گیلان در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان:زمینه دسترسی دانش آموزان به آموزش مجازی در گیلان باید فراهم شود

استاندار گیلان در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان:زمینه دسترسی دانش آموزان به آموزش مجازی در گیلان باید فراهم شود

بازدیدها: 3

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر ،استاندار و رئیس شورای آموزش و پرورش گیلان با قدردانی از خیران نیک‌اندیش در تأمین تجهیزات هوشمند آموزشی برای دانش‌آموزان نیازمند، بر ضرورت تقویت فرهنگ مشارکت آحاد جامعه درجهت رفع نیازهای حوزه آموزشی خانواده های کم توان مالی بویژه با استفاده از ظرفیت رسانه ها تأکید کرد.
ارسلان زارع در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با قدردانی از اجرای طرح کارآمد در مدارس ابتدایی، طرح معلم یار و نیز تولید و انتقال مفاهیم توسط گروه‌های آموزشی در بستر شبکه شاد (شبکه اجتماعی دانش آموزی) اظهار داشت: معلمان و دست اندرکاران نهاد آموزش و پرورش استان طی حدود چهار ماه اخیر که سال تحصیلی جدید در شرایط ناشی از شیوع کرونا آغاز شده و عهده دار علم آموزی به دانش آموزان هستند؛ تلاش‌های مستمری انجام می‌دهند که شایسته تجلیل است.

وی افزود: شرایط به وجود آمده و تغییر آموزش دانش آموزان از آموزش حضوری به مجازی؛ زمینه نقش آفرینی متفاوتی بوجود آورده که به طور قطع سخت‌تر از حالت عادی است و طبیعتا نیاز به برنامه‌ریزی، نظارت و دقت فزون‌تری دارد.

رئیس شورای آموزش و پرورش گیلان یکی از الزامات حصول موفقیت در روش جدید و ارائه آموزش به دانش آموزان متناسب با شرایط کنونی را خلق فرصت و افزایش توانمندی حرکت در این مسیر دانست و ادامه داد: از آنجایی‌که بخش بزرگی از آموخته‌های همه افراد جامعه مربوط به دوران مدرسه می‌باشد و رفتارهای آنان از یادگیری در دوران مدرسه نشات می‌گیرد؛ لازم است مقطع آموزش‌های مجازی همچون دوره آموزش حضوری، جدی گرفته شود تا حضور نیافتن دانش آموزان در مدرسه، خللی در فرآیندهای تربیتی آنان ایجاد نکند.

وی با تأکید بر ارزیابی از روند آموزش در همه مقاطع بویژه پایه‌های حساس اظهار داشت: باید ارتباط مدرسه با خانواده‌ها بیشتر از قبل تقویت شود و آنان حتما در جریان فعالیت‌های مدرسه قرار گیرند چراکه در حال حاضر نقش خانواده‌ها در آموزش فرزندان‌شان، پر رنگ‌تر از قبل است ضمن آنکه تقویت این ارتباط، در تحقق برنامه‌های مرتبط با آموزش و البته پرورش دانش آموزان، اثربخشی بسیاری دارد.

زارع خاطرنشان کرد: همان اندازه که سلامت فرزندان این سرزمین اهمیت دارد و به این جهت؛ ستاد ملی مدیریت کرونا تصمیم به ادامه آموزش‌های غیرحضوری گرفته؛ به همان اندازه باید موضوع آموزش و علم آموزی به دانش آموزان با اهمیت دانسته شود.

وی گفت: بر این اساس باید برنامه ریزی‌ها به گونه‌ای باشد که دست اندرکاران نهاد آموزش در استان، نهایت اهتمام خود را برای بهره مندی همه دانش آموزان از فرآیند آموزش، به کار گیرند و مجددا یادآور می‌شوم نباید هیچ دانش آموزی، از تحصیل محروم باشد.

استاندار گیلان به تأکید خود به دستگاه‌های متولی زیرساخت‌های ارتباطی برای تقویت مسیرهای ارتباطی در نقاط مختلف استان اشاره و اضافه کرد: زمینه دسترسی دانش آموزان به آموزش مجازی در جای جای گیلان عزیز، باید فراهم شود.

زارع نیازهای سخت‌افزاری دانش آموزان را یادآور شد و اقدامات نیک اندیشانه خیران در تأمین تجهیزات هوشمند برای دانش آموزانی که توانایی خریداری آن الزامات سخت افزاری را ندارند، ستود و گفت: انجمن‌های اولیاء و مربیان و نیز انجمن‌های خیریه و مردمی، می‌توانند در این مسیر نقش آفرینی حمایتی موثری داشته باشند.

وی استفاده از ظرفیت رسانه‌ها برای تقویت فرهنگ مشارکت و انجام برنامه ریزی‌های لازم برای تحقق این هدف را مورد تأکید قرار داد.

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین با اشاره به هفته گرامیداشت شوراهای آموزش‌وپرورش از ۲۴ تا سی‌ام دی ماه، گفت که فرمانداران شهرستان‌ها، برنامه ریزی‌های لازم برای برگزاری مراسم‌های این هفته متناسب با شعارهای روزشمار آن را انجام دهند.

در این جلسه کارگروه‌های آموزشی، پرورشی، فرهنگی و تربیت بدنی گزارش‌های خود را ارائه کرده و اداره مشارکت‌های مردمی نیز برنامه‌های هفته گرامیداشت شوراهای آموزش‌وپرورش را بیان داشت.