پنج‌شنبه , می 19 2022
آخرین خبرها
خانه / گیلان / استاندار گیلان در دیدار با رئیس سازمان نوسازی؛هیچ مدرسه‌ای در گیلان دارای بخاری نفتی نیست
استاندار گیلان در دیدار با رئیس سازمان نوسازی؛هیچ مدرسه‌ای در گیلان دارای بخاری نفتی نیست
floral and mandala ornamental decorative frame background

استاندار گیلان در دیدار با رئیس سازمان نوسازی؛هیچ مدرسه‌ای در گیلان دارای بخاری نفتی نیست

بازدیدها: 5

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر،نماینده عالی دولت در گیلان با تصریح اینکه استانداردسازی گرمایش مدارس دارای بخاری نفتی، به پایان رسیده و هیچ مدرسه‌ای در استان دارای بخاری نفتی نیست، خواستار افزایش اعتبار مربوط به اعتبار استانداردسازی گرمایشی مدارس دارای بخاری گازی شد.
دکتر ارسلان زارع امروز (سه‌شنبه) در دیدار با دکتر مهراله رخشانی‌مهر معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، استانداردسازی مدارس را یکی از دغدغه‌های جدی دولت خواند و اظهار داشت: در تجهیز مدارس گیلان به وسایل گرمایشی، اقدامات مناسبی صورت گرفته چنانکه استانداردسازی گرمایش مدارس دارای بخاری نفتی، به پایان رسیده و هیچ مدرسه‌ای در استان دارای بخاری نفتی نیست.

وی ادامه داد: در جریان استانداردسازی مدارس دارای بخاری گازی نیز حدود ۵۰ پروژه باقی مانده که ۳۵ مورد از آن‌ها دارای پیمان است و اقدامات مربوط به ۱۵پروژه دیگر هم در سال مالی جاری، انجام و به اتمام می‌رسد.

yektanet-logo-sign
تبلیغ
احراز هویت غیرحضوری سجام، کارگزاری و بورس با کارگزاری فارابی
احراز هویت غیرحضوری سجام، کارگزاری و بورس با کارگزاری فارابی

مشاهده
دکتر زارع با بیان اینکه بخشی از اعتبار استانداردسازی گرمایشی به خرید تجهیزات اختصاص یافته، اعتبار ۲۵ میلیارد تومانی در این بخش را پاسخگوی تامین هزینه‌های مرتبط با فعالیت‌های انجام شده، ندانست و گفت که حداقل نیازمند ۱۰میلیارد تومان اعتبار مازاد در این بخش هستیم.

وی با اشاره به وجود دو هزار و ۳۶۵ کلاس دارای شوفاژ فرسوده در ۲۵۰ مدرسه استان، بهسازی آن‌ها را نیازمند ۸۷ میلیارد تومان اعتبار ذکر کرد.

استاندار گیلان همچنین مجموع اعتبار سالانه برای مدارس احداثی و مقاوم‌سازی در بخش‌های ملی، ملی استانی و مشارکتی را حدود یکصد میلیارد تومان ذکر و اضافه کرد که حداقل به ۲۵درصد افزایش نیاز است.

پس از تبادل نظر مقرر شد اعتبارات لازم برای اجرای طرح‌های استان تخصیص یابد و در روند اجرای آن‌ها تسریع گردد.