شنبه , دسامبر 3 2022
آخرین خبرها
استاندار گیلان در نشست رسیدگی به پروژه های راه آهن رشت – کاسپین و تکمیل آزادراه رشت – قزوین؛<br>در محل اجرای پروژه های راه آهن و آزادراه تابلوی روزشمار نصب شود/ بهره برداری از راه آهن رشت_کاسپین و تکمیل آزادراه منجیل در سال جدید/ تاکید بر پرداخت مطالبات کارگران فعال در آستانه سال نو

استاندار گیلان در نشست رسیدگی به پروژه های راه آهن رشت – کاسپین و تکمیل آزادراه رشت – قزوین؛
در محل اجرای پروژه های راه آهن و آزادراه تابلوی روزشمار نصب شود/ بهره برداری از راه آهن رشت_کاسپین و تکمیل آزادراه منجیل در سال جدید/ تاکید بر پرداخت مطالبات کارگران فعال در آستانه سال نو

بازدیدها: 2

استاندارگیلان گفت: از حداکثر ظرفیت ها برای بهره برداری پروژه های راه آهن رشت– کاسپین و تکمیل آزادراه رشت – قزوین (محدوده منجیل) در سال 1401 استفاده شود.

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر اسداله عباسی روز (چهارشنبه) در نشست رسیدگی به پروژه های راه آهن رشت – کاسپین و تکمیل آزادراه رشت – قزوین (محدوده منجیل) که با حضور مدیران دستگاه های متولی، مجریان، پیمانکاران و ناظرین برگزار شد، افزود: همان طور که در نشست شورای اداری با حضور آیت الله دکتر رئیسی، رئیس جمهوری تاکید شد، بعد از معظل پسماند در گیلان، مهم ترین موضوع عمرانی این استان تکمیل 36 کیلومتر باقیمانده راه آهن رشت – کاسپین و آزاد راه رشت- قزوین محدوده منجیل است.

وی با بیان اینکه مشکلی در تأمین اعتبار این پروژه ها نداریم و اعتبارات بصورت نقدی تخصیص می یابد، به معاون عمرانی خود تکلیف کرد، تا روزانه و هفتگی پیشرفت این طرح ها را گزارش دهد.

نماینده عالی دولت در گیلان به مصوبات عمرانی سفر پر و خیر و برکت رئیس جمهوری به استان اشاره و اظهار کرد: برای راه آهن رشت- کاسپین 650 میلیارد تومان از محل سفر برای سال 1400 و 1401 اعتبار مصوب شده که در مرحله نخست 50 میلیارد تومان آن به صورت نقدی تخصیص شده است.

دکتر عباسی در خصوص تکمیل آزادراه رشت – قزوین در منطقه منجیل هم گفت: برای این پروژه نیز 350 میلیارد تومان از محل سفر اخیر رئیس جمهوری به گیلان تصویب شده است که در مرحله اول 50 میلیارد تومان اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه مدیریت جهادی و انقلابی باید در اجرای پروژه های راه آهن رشت– کاسپین و تکمیل آزادراه رشت – قزوین (محدوده منجیل) که انتظار و خواسته چند ساله مردم است،دیده شود، تاکید کرد: در محل اجرای این پروژه ها تابلوهای روزشمار و درصد پیشرفت نصب شود تا همه در جریان پیشرفت کار قرار بگیرند.

پرداخت مطالبات کارگران فعال این پروژه ها در آستانه سال نو و همچنین تشکیل جلسات مرتبط پروژه های یادشده در محل اجرا به منظور تسریع در امور از دیگر تاکیدات استاندار گیلان در این نشست بود.

دکتر عباسی با بیان اینکه اجازه مانع تراشی در پروژه های راه آهن و آزادراه به هیچ کس داده نمی شود،گفت: از حداکثر ظرفیت ها استفاده شود تا پروژه های راه آهن رشت– کاسپین و تکمیل آزادراه رشت – قزوین (محدوده منجیل) در سال 1401 به بهره برداری برسد.

در این نشست، مدیران دستگاه های متولی، مجریان، پیمانکاران و ناظرین پروژه های راه آهن رشت – کاسپین و تکمیل آزادراه رشت – قزوین (محدوده منجیل) گزارشی از میزان پیشرفت و روند اجرای کار به استاندار گیلان ارائه کردند.