سه‌شنبه , فوریه 7 2023
آخرین خبرها
افتتاح نمایشگاه اسناد نهضت جنگل

افتتاح نمایشگاه اسناد نهضت جنگل

بازدیدها: 9

به مناسبت پاسداشت یکصدمین سالگرد شهادت میرزا کوچک خان جنگلی در آرامگاه دکتر حشمت برگزار شد.

افتتاح نمایشگاه اسناد نهضت جنگل به مناسبت پاسداشت یکصدمین سالگرد شهادت میرزا کوچک خان جنگلی در آرامگاه دکتر حشمت برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت – نمایشگاه اسناد نهضت جنگل به مناسبت پاسداشت یکصدمین سالگرد شهادت میرزا کوچک خان جنگلی به همت شهرداری منطقه دو رشت با حضور اعضای شورای اسلامی شهر رشت و مدیران شهری روز چهارشنبه ۱۰ آذر ماه ۱۴۰۰ در مجاورت آرامگاه دکتر حشمت برگزار شد.

محمد حسین واثق کارگرنیا، رئیس شورای اسلامی شهر رشت در این مراسم با گرامیداشت ۱۱ آذر، سالروز شهادت روحانی مبارز میرزا کوچک خان جنگلی، اظهار کرد: میرزا فردی شاخص در شکل گیری نهضت جنگل بود.

محمد حسین واثق کارگرنیا میرزا را شخصیتی تاثیرگذار و حماسی توصیف کرد و افزود: میرزا کوچک اولین ایجادکننده حکومت اسلامی در ناحیه ای از گیلان بود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت خاطر نشان کرد: رشت و استان گیلان به واسطه حضور مفاخری همچون میرزا به شهر اولین ها مشهور است و باید حق میرزا و نهضت جنگل را به خوبی ادا کنیم.

نادر حسینی، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت نیز در این مراسم با قدردانی از بانیان برگزاری نمایشگاه اسناد نهضت جنگل، عنوان کرد: باید در راستای ترویج فرهنگ میرزا و نهضت جنگل تلاش کنیم.

نادر حسینی خواستار برگزاری کنگره میرزا کوچک شد و افزود: باید کنگره میرزا کوچک جنگلی در راستای پاسداشت مقام میرزا برگزار شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت خاطر نشان کرد: اسناد نهضت جنگل باید برای نسل جوان بازخوانی شوند تا جوانان با عمق قیام و اهداف نهضت جنگل آشنا شوند.

یوسف یزدانی، مدیر منطقه دو شهرداری رشت نیز در این مراسم با اشاره به اینکه نمایشگاه اسناد نهضت جنگل نخستین نمایشگاه برگزار شده در مزار دکتر حشمت است، بیان کرد: در این نمایشگاه بیش از ۳۵۰ سند دوران نهضت جنگل و مشروطه به معرض نمایش گذاشته شده است.

یوسف یزدانی خاطر نشان کرد: محله چله خانه به واسطه حضور دکتر حشمت می تواند به قطب فرهنگی و گردشگری تبدیل شود و امیدواریم در آینده بتوانیم اقدامات فرهنگی بیشتری در مزار دکتر حشمت اجرایی کنیم.