شنبه , دسامبر 3 2022
آخرین خبرها
افزایش تمهیدات بهداشتی در ناوگان حمل‌ونقل شهرداری بندر انزلی

افزایش تمهیدات بهداشتی در ناوگان حمل‌ونقل شهرداری بندر انزلی

بازدیدها: 4


به گزارش خبرنگار ما از اداره ارتباطات شهرداری بندرانزلی با شیوع سویه جدید کرونا امیکرون و قرار گرفتن بندرانزلی در وضعیت قرمز کرونا، به منظور حفظ سلامت رانندگان تاکسی، سازمان مدیریت حمل‌ونقل شهرداری به مقدار لازم ماسک و مواد ضدعفونی کننده خریداری کرده و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری میان تاکسیرانان توزیع خواهد کرد.
وی با تاکید بر اینکه در همه‌گیری کرونا، استفاده از ماسک در ناوگان حمل‌ونقل عمومی ضروری است و تاکسیرانان و مسافران بندرانزلی ملزم به استفاده از ماسک هستند، افزود: برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، از روز پنجشنبه هفته جاری تمام ناوگان تاکسیرانی و اتوبوسرانی بندرانزلی ضدعفونی می‌شود.
رئیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل شهرداری بندرانزلی با بیان اینکه تمام رانندگان حمل‌ونقل عمومی موظف به تزریق واکسن کرونا هستند، خاطرنشان کرد: تاکسیرانان باید به نوبت سه دوز واکسن کرونا را تزریق و کارت واکسن خود را مقابل دید عموم شهروندان، روی داشبورد خودرو نصب کنند.
بیک‌زاده تصریح کرد: با شیوع سویه امیکرون و مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، رانندگان تاکسی باید حداکثر سه مسافر سوار کنند و سازمان حمل‌ونقل شهرداری بندرانزلی این مهم را به تاکسیرانان ابلاغ کرده است. امیدواریم در دوران همه‌گیری کرونا، شهروندان برای حفظ سلامت خود و دیگران و جلوگیری از متضرر شدن تاکسیرانان، با سرشکن کردن کرایه مسافر چهارم بین سه مسافر دیگر در تاکسی‌های بین‌شهری، فاصله اجتماعی را رعایت کنند.
وی اضافه کرد: با شیوع سویه جدید کرونا، رعایت نکات بهداشتی در ناوگان سازمان حمل‌ونقل شهرداری بندرانزلی بیشتر شده است و بازرسان سازمان در حال گشت‌زنی هستند؛ در صورت مشاهده تاکسیرانان فاقد ماسک ابتدا به آن‌ها تذکر می‌دهند و اگر تخلف تکرار شود، علاوه بر جریمه، رانندگان به کمیته انضباطی سازمان فراخوانده می‌شوند.
رئیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل شهرداری بندرانزلی با تاکید بر اینکه رانندگان تاکسی هنگام سوار و پیاده کردن مسافران باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، تاکید کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را به سازمان مدیریت حمل‌ونقل شهرداری بندرانزلی، مستقر در خیابان نواب، روبروی سازمان آتش‌نشانی اطلاع دهند.
بیک‌زاده گفت: ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهرداری بندرانزلی یک هزار و ۳۹۶ دستگاه تاکسی دارد که از این تعداد ۶۸۸ دستگاه تاکسی درون‌شهری، ۲۶۳ دستگاه خط ویژه، ۱۳۰ دستگاه بی‌سیم و ۳۱۵ دستگاه تاکسی تلفنی در دفاتر آژانس فعال است.