پنج‌شنبه , می 19 2022
آخرین خبرها
خانه / گیلان / امام جمعه خمام مطرح کرد:زمین‌خواری و تغییر کاربری‌های غیرمجاز توسط سودجویان و صاحبان نفوذ معضل منطقه است
امام جمعه خمام مطرح کرد:زمین‌خواری و تغییر کاربری‌های غیرمجاز توسط سودجویان و صاحبان نفوذ معضل منطقه است

امام جمعه خمام مطرح کرد:زمین‌خواری و تغییر کاربری‌های غیرمجاز توسط سودجویان و صاحبان نفوذ معضل منطقه است

بازدیدها: 12

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر،امام جمعه خمام با تاکید بر اینکه می‌بایست اصل قانون نسبت به‌همه به‌صورت یکسان اجرا گردد، افزود : نمی‌گوییم که از فردا هرکس تخلف در ساخت و ساز کرد تخریب کنید، بلکه تبعیض در برخوردها و اجرای سلیقه‌ای قانون شایسته نبوده و نخواهد بود.
حجت الاسلام حامد اسدالله زاده ظهر امروز در خطبه ‌های نماز جمعه این هفته خمام با اشاره به اینکه یکی از معضلات استان گیلان و همچنین خمام معضل زمین خواری و تغییر کاربری های غیرمجاز توسط سودجویان و صاحبان نفوذ می باشد، افزود: نه شأن قوه قضائیه انقلابی است و نه در شأن مردمی که دل بسته به عدالت محوری از ناحیه قوه قضائیه هستند.

امام جمعه خمام در ادامه قوه قضائیه و دادستان استان گیلان و دادگستری خمام مورد خطاب قرار داد و گفت: بنده همانند برخی از مدعیان، حقوق دان نیستم و بی اطلاع از حقوق هم نمی باشم ولی توصیه شود که در کمیسیون های ماده ۱۰۰ شهری و ماده ۹۹ روستایی تا جایی که امکان دارد با ساخت و سازهای غیرمجاز و تغییر کاربری های غیرمجاز مماشات و مدارا کنید و حکم تخریب را به جهت سرمایه گذاری های صورت گرفته صادر نشود.

وی با بیان اینکه می بایست مُر قانون نسبت به همه به صورت یکسان اجرا گردد ،تصریح کرد: ما نمی گوییم که از فردا هرکس تخلف در ساخت و ساز کرد تخریب کنید بلکه عرض مان این است که تبعیض در برخوردها و اجرای سلیقه ای قانون شایسته دادگستری ما نیست.

حجت الاسلام حامد اسدالله زاده با اشاره به اینکه برخی از مردم روستایی منطقه خمام از ساخت و ساز در حیات خانه شان به بهانه قرار گرفتن در حریم آزاد راه امام زاده هاشم به منطقه آزاد بعد از ۱۰ سال هنوز محروم هستند، افزود: در همان روستاها عده ای به راحتی زمین های کشاورزی را پُر کرده و به امید پرداخت جریمه، اقدام به ساخت ویلا می کنند.

امام جمعه خمام در پایان گفت: به برادران عزیز و انقلابی مان در قوه قضائیه استان گیلان و دادستانی محترم باید عرض کنیم که سرایداری سرمایه داران سایر استان ها در شأن این مردم ستم دیده نیست.