شنبه , ژانویه 28 2023
آخرین خبرها
انتخابات ۱۴۰۰| عضو مجمع نمایندگان گیلان: آقایان به داد “معیشت و اقتصاد” مردم برسند / “گزینه اصلح” بن بست‌شکنی می‌کند

انتخابات ۱۴۰۰| عضو مجمع نمایندگان گیلان: آقایان به داد “معیشت و اقتصاد” مردم برسند / “گزینه اصلح” بن بست‌شکنی می‌کند

بازدیدها: 10

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از تسنیم،اظهار داشت: یکی از ویژگی‌هایی که مردم باید در کاندیداهای ریاست جمهوری آن را جستجو کنند مبارزه با فساد است و سوابق خدمتی افراد بیانگر این امر است که چقدر در مبارزه با فساد اهتمام داشته‌اند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: قانون‌مداری از دیگر معیارهای مهم در انتخاب فرد اصلح است و در سوابق مدیریتی کاندیداها مشخص است که چقدر براساس قانون عمل کرده‌‌اند و به چه میزان بر قوانین کشور در حیطه کاری خود شناخت دارند.

نماینده مردم رودبار در مجلس خاطرنشان کرد: مسئله مهم دیگر این است که این افراد در حوزه مسئولیت خود چقدر در وظایفی که قانون برای آن‌ها مشخص کرده بود توانسته‌اند منشأ تحول در سیستمی که مسئولیت آن را داشت‌اند باشند.
وی اشراف فرد مورد نظر بر سیستم اجرایی کشور را از دیگر نکات حائز اهمیت دانست و گفت: از دیگر مواردی است که در انتخاب فرد اصلح باید به آن توجه داشت این است که افراد چقدر بر سیاست خارجی مبتنی بر قانون اساسی مسلط هستند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس تصریح کرد: مردم با رجوع به سوابق و عملکرد کاندیداها می‌توانند موارد مذکور را شناسایی کرده و به فردی که به نظر می‌رسد شایستگی بیشتری داشته و تواناتر است را انتخاب کنند.

گودرزوند با بیان اینکه انتخابات تعیین سرنوشت 4 سال آینده کشور و خودمان برای چهار سال آینده است افزود: انتخابات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید توجه داشته باشیم که فرد انتخاب شده چقدر می‌تواند هدف‌هایی که برای توسعه در کشور تعریف شده را محقق سازد.

وی عنوان داشت: از طرفی در انتخاب باید توجه داشت که آیا فرد مورد نظر می‌تواند اقتصاد کشور را متحول کند و اجرای عدالت و مبارزه با فساد را در اولویت خود قرار دهد لذا به همین جهت انتخابات و انتخاب فرد اصلح برای جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر افراد از اهمیت رأی خود آگاه نباشند به نوعی اهمیتی برای آینده قائل نشده‌اند و قطعاً وقتی آینده برای ما ارزش دارد حضور در پای صندوق‌های رأی نیز به همان میزان ارزشمند است.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه باید رئیس جمهوری روی کار بیاید که پشتوانه مردمی بالایی داشته باشد ابراز داشت: رئیس جمهوری که با پشتوانه مردمی بالا انتخاب شود می‌تواند بسیار اثرگذار بوده و مفید واقع شود.

گودرزوند خاطرنشان کرد: یقیناً در 28 خردادماه انتخابات برگزار شده و در روز 29 خرداد یک نفر به‌عنوان رئیس جمهور انتخاب می‌شود اما هر چقدر این انتخابات با حضور حداکثری مردم گره بخورد حل مشکلات برای آن فرد راحت‌تر خواهد بود.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس با بیان اینکه هر چقدر پشتوانه داخلی رئیس جمهور قوی‌تر باشد بار مسئولیتش نیز سنگین‌تر است گفت: پشتوانه داخلی بالای فرد می‌تواند برای هر نوع رایزنی‌ها در سیاست‌های خارجی و بهبود شرایط کشور کمک‌کننده باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تأکید بر اینکه فردی که روی کار می‌آید باید بتواند با فساد مبارزه کرده و بر سیاست‌های داخلی و خارجی تسلط کامل داشت باشد افزود: تأکید فردی که روی کار می‌آید باید بر استفاده از منابع داخلی و سرمایه انسانی باشد و در جهت پویایی اقتصاد اهتمام داشته باشد.

وی نقش جامعه نخبگان و اساتید در تبیین ویژگی‌های فرد اصلح را نقشی پررنگ خواند و ابراز داشت: فرهیختگان، اساتید و دانشجویان باید به عرصه انتخابات ورود کرده و با پیگیری و رصد فعالیت کاندیداها، عملکرد و سوابق آن‌ها به مردم در انتخاب فرد اصلح کمک کنند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جامعه نخبگان با سخنرانی و سایر ظرفیت‌هایی که در اختیار دارند حضور مردم پای صندوق‌های رای را پررنگ کنند چرا که آینده کشور به این حضور بستگی دارد و یقیناً با این انتخاب چهار سال آینده ساخته خواهد شد.

وی افزود: انتخابات در نظام جمهوری اسلامی نشان داده که در هیچ زمانی انتخابات از پیش تعیین شده نبوده است و در تمام انتخابات ریاست جمهوری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شوراهای شهر‌ها و روستا مردم تعیین‌کننده فرد مورد نظر هستند.

گودرزوند گفت: نخبگان در قشرهای مختلف نخبگان فرهنگی، دانشگاهی، بازاری، کشاورز و سایر اقشار مردم در جامعه نقش کلیدی دارند و باید در جهت روشنگری برای شناخت بهتر فردی که می‌تواند آینده کشور را به دست بگیرد به جامعه کمک کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: همانطور که مقام معظم رهبری اشاره فرمودند مشکل کنونی کشور مشکل اقتصاد و معیشت است و یقیناً حضور پررنگ مردم و در صحنه بودن آن‌ها می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل کند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس بیان کرد: مشکلات ما مشکلات لاینحلی نبوده و مشکلات قابل حلی است که می‌شود در یک دوره زمانی چهار ساله که زمان بسیار مناسبی است آن‌ها را برطرف کرد لذا در این دوره چهار ساله حل مشکلات با حضور و پشتیبانی مردم اتفاق می‌افتد.

وی با بیان اینکه سیاست خارجه مشکل اساسی مردم نیست افزود: همانطور که در منویات مقام معظم رهبری نیز پیداست مشکل اول ما معیشت و اقتصاد است و ما با تکیه بر منابع داخلی باید معیشت مردم را بهبود بخشیم و این امر نیازمند مدیریت‌های کارآمد و عملکرد موثر در بخش‌های مختلف است.

 وی با بیان اینکه بهره‌گیری از مدیران کارآمد در سطح ملی می‌تواند باعث تحول در حوزه‌های کشاورزی، اقتصاد، صنعت و سایر حوزه‌ها شود گفت: این امر می‌طلبد که وزرای انتخاب شده افرادی توانمندی باشند؛ رویکرد بالا بردن کیفیت در بخش‌های مختلف کشور سبب می‌شود که در دوره چهار ساله به هدف توسعه کمی و کیفی معیشت و اقتصاد مردم برسیم.