شنبه , دسامبر 3 2022
آخرین خبرها
بازدید شهردار و اعضای شورای شهر از کتابخانه بندر کیاشهر/ اعلام آمادگی شهرداری و شورا برای مشارکت فعال‌تر در برنامه‌های فرهنگی

بازدید شهردار و اعضای شورای شهر از کتابخانه بندر کیاشهر/ اعلام آمادگی شهرداری و شورا برای مشارکت فعال‌تر در برنامه‌های فرهنگی

بازدیدها: 9

مرتضی عاطفی شهردار بندر کیاشهر به همراه رئیس و اعضای شورای شهر از کتابخانه عمومی ۲۲ بهمن بندر کیاشهر بازدید به عمل آوردند و در حاشیه این بازدید برای مشارکت فعال‌تر در برنامه‌های فرهنگی از جمله ترویج کتاب اعلام آمادگی کردند.

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از واحد خبر روابط عمومی شهرداری بندر كياشهر، مرتضی عاطفی شهردار بندر کیاشهر، حاتم پورباقری رئیس شورای شهر به اتفاق دیگر اعضای شورا به مناسبت بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار از کتابخانه عمومی بندرکیاشهر بازدید به عمل آورده و این روز را به کتابداران تبریک گفتند.

مرتضی عاطفی شهردار بندرکیاشهر در جریان این بازدید کتاب را یکی از ابزارهای مهم در رشد و تعالی انسان دانست و با بیان اینکه مؤلفه کتاب عنصری در جهت تحکیم صلح و آرامش است عنوان کرد: مطالعه پنجره‌ای رو به سوی اندیشه‌ه و تجربه‌های جدید همچنین تحقیقات علمی و عملیاتی است.

وی فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «سلامت فكری را با كتاب‌خوانی تامین كنید» را مورد اشاره قرار داد و افزود: شهرداری درکنارمتولیان امردر ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی قرار دارد.

عاطفی با بیان اینکه در کنار رسانه‌های مختلف دیداری و شنیداری، جایگاه نشر کتاب و سرانه مطالعه، به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه هر کشور مطرح است یادآور شد: شهرداری بندر کیاشهر برای حمایت از مقوله کتابخوانی و اجرای برنامه‌های فرهنگی همسو آمادگی کامل دارد.

رئیس شورای شهر بندر کیاشهر نیز در این بازدید تعامل دستگاه‌های ذیربط در جهت افزایش سرانه مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی را متذکر شد و اضافه کرد: شهروندانی كه اهل كتاب و مطالعه باشند از سطح آگاهی و قانون مداری بالايی برخوردارند كه اين عاملی مهم برای توسعه شهر و تسهيل در ارائه خدمات عمومی محسوب می‌شود.

حاتم پورباقری ضمن تشکر از کتابداران برای فعالیت شایسته در ترویج کتاب و کتابخوانی به ویژه مدیریت کتابخانه ۲۲ بهمن بندرکیاشهر اظهار کرد: تمام تلاش شورا و مدیریت شهری این است که در دوره جدید بتوانیم تحولات رو به رشدی در این زمینه داشته باشیم .

مدیر کتابخانه ۲۲ بهمن بندرکیاشهر نیز برنامه‌های هفته بزرگداشت کتاب و کتابخوانی این مجموعه را برشمرد و گفت: در هفته کتاب و کتابخوانی برگزاری نشست‌های مجازی، نشست کتابخوان، عضویت رایگان، بازدیدهای مجازی و حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در دو شیفت صبح و عصر در دستور کار قرار گرفت.

بهناز کیا همچنین از کسب رتبه برتر توسط کتابخانه عمومی ۲۲ بهمن بندر کیاشهر در استان گیلان خبر داد و تصریح کرد: در طول شیوع ویروس کرونا این کتابخانه برنامه‌های خوب فرهنگی همچون نشست‌های کتابخوان، نقدکتاب و مانند آن را با همکاری نهادهای فرهنگی برگزار کرد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری بندر كياشهر، در ادامه این بازدید شهردار و اعضای شورای شهر بندرکیاشهر از زحمات و تلاش‌های مدیریت و سایر پرسنل کتابخانه عمومی ۲۲ بهمن با اهدای لوح سپاس، تقدیر نمودند.

همچنین شهردار و اعضای شورای شهر ضمن عضویت و ثبت‌نام در کتابخانه عمومی ۲۲ بهمن از بخش‌های مختلف این کتابخانه بازدید به عمل آورده و برای همکاری هر چه بیشتر در زمینه‌های فرهنگی از جمله ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با این مجموعه اعلام آمادگی کردند.