چهارشنبه , مارس 22 2023
آخرین خبرها
بازدید فرماندار رشت از شالیزارهای بخش خشکبیجار

بازدید فرماندار رشت از شالیزارهای بخش خشکبیجار

بازدیدها: 20

فرماندار شهرستان رشت با حضور در بخش خشکبیجار ضمن بازدید از عملیات آماده سازی شالیزارهای این بخش، به گفتگوی بی واسطه با کشاورزان پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت، دکتر امام پناهی در بازدید از روند آماده سازی شالیزارهای بخش خشکبیجار و در گفتگوی صمیمانه با کشاورزان؛ در جریان مشکلات، نگرانی ها و خواسته های آنان قرار گرفت.

وی در این دیدارها اظهار داشت: با توجه به پیش بینی بروز بحران کم آبی در سال زراعی جاری، ضروری است تا کشاورزان با عمل بر اساس جدول زراعی تنظیمی، آبیاری تناوبی با مقدار کم و مدیریت مصرف در شالیزارهای بالا دست برای کمک به شالیزارهای آبخور پایین دست شهرستان، مسئولین را در زمینه عبور با حداقل خسارات ممکن از بحران پیش رو یاری رسانند.

دکتر امام پناهی با تاکید بر اینکه در سالجاری هرگونه جبران خسارت ناشی از خشکسالی از طرف دولت تنها از طریق صندوق حمایت از بیمه کشاورزی صورت خواهد گرفت، خاطر نشان کرد: ضرورت دارد تا کشاورزان هر چه سریعتر نسبت به انجام بیمه شالیزارهای خود اقدام کنند.

نماینده عالی دولت در مرکز استان با اشاره به مزایای طرح کشت قراردادی از جمله تامین بذر و نهاده های رایگان، بیمه رایگان، خرید به قیمت روز محصول و کوتاه شدن دست واسطه ها و دلالان از چرخه تولید و عرضه برنج، اظهار داشت: تشریح فوائد مشارکت در اجرای طرح کشت قراردادی و آشنا سازی کشاورزان با مزایای این طرح ، باید در زمره امور اولویت دار مسئولین مربوطه قرار گیرد.