سه‌شنبه , می 24 2022
آخرین خبرها
خانه / گیلان / بازدید فرماندار رشت از پروژه های کشاورزی بخش لشت نشاء
بازدید فرماندار رشت از پروژه های کشاورزی بخش لشت نشاء

بازدید فرماندار رشت از پروژه های کشاورزی بخش لشت نشاء

بازدیدها: 6

فرماندار رشت با حضور در بخش لشت نشاء از پروژه های کشاورزی این بخش بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت؛ مهندس علی فتح اللهی به اتفاق معاونین، بخشدار لشت نشاء و جمعی از مدیران اجرایی شهرستان، از روند پروژه‌های کشاورزی در حال اجرای روستاهای اسطلک، جیرهنده و سالستان بخش لشت نشاء شهرستان رشت بازدید کردند.

در حاشیه این بازدید فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه مکانیزاسیون در بخش کشاورزی بسیار ضروری است، گفت: باید کشاورزی را از حالت سنتی به صنعتی تبدیل کنیم و با بهره گیری از روش‌های علمی می‌توانیم در جهت پیشرفت کشاورزی گام های موثری برداریم.

وی تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری را یکی از توجهات و اقدامات دولت عنوان و خاطرنشان کرد: تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری می تواند بر افزایش تولید در هکتار، کاهش سرانه تولید و بهینه و مکانیزه کردن فرآیند بستر و فعالیت های کشاورزی تاثیرگذار باشد.

مهندس فتح اللهی با اشاره به انجام مراحل پایانی پروژه طرح آبیاری کم فشار روستای اسطلک، افزود: با بهره برداری از این پروژه، بیش از 300 هکتار از اراضی کشاورزی این منطقه تحت پوشش قرار خواهد گرفت.

فرماندار رشت با اشاره به طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری روستای جیرهنده، اضافه کرد: با بهره برداری از این طرح در اردیبهشت ماه سال جاری، بیش از 134 هکتار از اراضی شالیزاری این منطقه تجهیز و نوسازی می شوند.

بازدید از کارگاه خانگی تولید قارچ روستای سالستان که با همت زوج کارآفرین این روستا برای 7 نفر به صورت مستقیم و 30 نفر غیرمستقیم ایجاد اشتغال نموده بود، از دیگر برنامه های بازدید فرماندار رشت در بخش لشت نشاء بود.