شنبه , ژانویه 28 2023
آخرین خبرها
بازدید وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از روستای جهانی قاسم آباد

بازدید وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از روستای جهانی قاسم آباد

بازدیدها: 17

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر ،وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و استاندار گیلان ظهر امروز (جمعه) از کارگاه های خانگی صنایع دستی روستای جهانی قاسم آباد رودسر بازدید کردند.
علی‌اصغر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و ارسلان زارع استاندار گیلان پیش از ظهر امروز با حضور در روستای جهانی قاسم آباد بخش چابکسر شهرستان رودسر از کارگاه صنایع دستی چادرشب بافی این روستا بازدید کردند.

همچنین دکتر مونسان و دکتر زارع از خانه خلاقیت و نوآوری صنایع دستی روستایی قاسم آباد بازدید کردند.

مونسان: اتفاقات خوبی در حوزه صادرات صنایع دستی کشور رخ داده است

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی روز جمعه در جریان بازدید از آثار ثبت جهانی صنعت چادر شب بافی قاسم آباد از توابع بخش چابکسر شهرستان رودسر در شرق استان گیلان گفت: خوشبختانه اتفاقات بزرگی در حوزه صادرات صنعت دستی کشور رخ داده که این منطقه (قاسم آباد) نیز سهم بسزایی در آن داشته است.
علی اصغر مونسان با ابراز خوشحالی از حضور در جمع مردم خوب قاسم آباد افزود: اینکه آثار این منطقه (چادر شب) به ثبت جهانی رسیده مایه مباهات است و همین باعث می شود در جهان به خوبی شناخته شود.
وی اظهار کرد: در چنین شرایطی همه باید کمک کنیم تا فروش محصولات این منطقه از این به بعد با شتاب بیشتری در دستور و برنامه های کاری ما قرار گیرد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از راه اندازی نمایشگاه و فروشگاه محصولات صنایع دستی در قاسم آباد استقبال کرد و تحقق آن را در گرو بستر سازی و مقدمات لازم دانست.
مونسان با یاد آوری این مطلب که اتفاقات خوبی در صنایع دستی کشور و اینکه حرکت خوبی در حوزه صادرات صورت گرفته افزود: باید از این ظرفیت به خوبی بهره گیری کرد.
حجت الاسلام محمد صفری نماینده مردم شهرستان های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم تصریح کرد: باید از ظرفیت و قابلیت ثبت آثار جهانی قاسم آباد در حوزه گردشگری، اشتغال و صادرات استفاده کنیم.


پیش از این دو نفر از بانوان حوزه صنعت چادر شب بافی قاسم آباد چابکسر به بیان مسائل و مشکلات حوزه این صنعت پرداختند.
بر پایی نمایش آیینی، رو نمایی از لوح ثبت جهانی چادر شب بافی قاسم آباد، بازدید از صنعت چادر شب بافی قاسم آباد ثبت شده در آثار جهانی و همچنین بازدید از خانه خلاقیت و نو آوری صنایع دستی قاسم آباد از دیگر برنامه های بازدید وزیر میراث فرهنگی در سفر به شهرستان رودسر بوده است.
در این مراسم استاندار گیلان، فرماندار شهرستان رودسر، بخشدار چابکسر، امام جمعه چابکسر، رئیس اداره میراث فرهنگی رودسر و جمعی دیگر حضور داشتند.