چهارشنبه , دسامبر 7 2022
آخرین خبرها
با حضور استاندار گیلان، فرماندار رشت و از طریق ارتباط تصویری با رئیس جمهوری؛بهره‌برداری از فاز دوم تصفیه‌خانه آب گیلان در بخش سنگر

با حضور استاندار گیلان، فرماندار رشت و از طریق ارتباط تصویری با رئیس جمهوری؛بهره‌برداری از فاز دوم تصفیه‌خانه آب گیلان در بخش سنگر

بازدیدها: 1

در هفته چهل و پنجم پویش هر هفته الف ب ایران، فاز دوم تصفیه خانه بزرگ آب گیلان با حضور استاندار، فرماندار رشت و از طریق ارتباط تصویری با رئیس جمهوری، به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری رشت؛ در هفته چهل و پنجم پویش هر هفته الف ب ایران، پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) فاز دوم تصفیه خانه بزرگ آب گیلان با حضور استاندار، فرماندار رشت و از طریق ارتباط تصویری با رئیس جمهوری در بخش سنگر به بهره برداری رسید.

با بهره برداری از فاز دوم تصفیه خانه آب گیلان، سه هزار لیتر بر ثانیه به ظرفیت تولید آب این تصفیه خانه افزوده می شود که در مجموع میزان تولید آب تصفیه خانه در فازهای اول و دوم به شش هزار لیتر بر ثانیه ارتقاء خواهد یافت.

با ورود فاز دوم این تصفیه خانه، منابع تامین کننده آب های زیر زمینی با دبی حدود یک هزار و ۲۰۰ لیتر بر ثانیه از مدار بهره برداری خارج و آب با کیفیت و مطلوب جایگزین آن خواهد شد.

در فاز اول این تصفیه خانه، آب شرب ۱۴ شهر و ۱۹۸ روستای استان با جمعیتی بالغ بر یک میلیون و ۳۶۰ هزار نفر تامین شده است که پس از ورود کامل فاز دوم، این برخورداری شامل ۱۸ شهر و ۵۶۸ روستا خواهد بود.

اعتبار هزینه شده برای فاز دوم تصفیه خانه آب گیلان ، بیش از یک‌هزار و ۶۸۲ میلیارد ریال است.

عملیات اجرایی این طرح از سال ۱۳۹۳ آغاز شد که مرحله اول فاز دوم در مرداد ماه سال جاری با ظرفیت ۸۹۰ لیتر بر ثانیه در مدار بهره برداری قرار گرفت