سه‌شنبه , می 24 2022
آخرین خبرها
خانه / گیلان / تجمع «عزاداران فاطمی» صبح روز یکشنبه در رشت برگزار می‌شود
تجمع «عزاداران فاطمی» صبح روز یکشنبه در رشت برگزار می‌شود

تجمع «عزاداران فاطمی» صبح روز یکشنبه در رشت برگزار می‌شود

بازدیدها: 4

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر،مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان، گفت: همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) «تجمع عزاداران فاطمی» در رشت برگزار می شود.
حجت‌الاسلام سعید مهدوی صبح سه شنبه در جلسه ستاد شئون فرهنگی با موضوع تجمع فاطمی شهرستان رشت در سالن جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان، اظهار کرد: یکی از موقعیت‌های طلایی برگزاری تجمع‌ها و مراسم‌های مذهبی نشان دهنده ولایتمداری و ابراز ارادت گیلانیان به اهل بیت (ع) است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه در دوره دفاع مقدس میدان شهدای ذهاب نقطه اصلی اعزام رزمندگان به جبهه‌ها بوده است، افزود: معنویت فضای میدان شهدای ذهاب را که هزاران شهید تقدیم اسلام کرده است، باید حفظ شود.

وی با بیان اینکه حضرت فاطمه‌زهرا (س) سردمدار اسلام ناب محمدی (ص) و برگرفته از قرآن و سیره ائمه (ع) بود، تصریح کرد: مردم گیلان انس و الفت ویژه‌ای با ائمه اطهار (ع) دارند و بر این اساس در ایام فاطمیه امیدواریم رفتاری متناسب با این ایام از مردم این شهرستان و استان در برگزاری مراسم‌های عزاداری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شاهد باشیم.

حجت الاسلام مهدوی به برگزاری مراسم تجمع عزاداران فاطمی در رشت اشاره کرد و گفت: مراسم عزاداری شهادت حضرت زهرا (س) راس ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه ۲۸ دی ماه ۹۹ در میدان شهدای ذهاب (شهرداری) با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه اظهار محبت به اهل بیت (ع) تعظیم شعائر الهی است و بر این اساس باید مراسم‌های ایام فاطمیه (س) به صورت ویژه در رشت و استان گیلان برگزار شود، اضافه کرد: برای برگزاری تجمع بزرگ فاطمیه در مرکز استان نیاز به همکاری تمام مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی هستیم که هماهنگی‌های لازم در این خصوص به عمل آمده است.