چهارشنبه , مارس 22 2023
آخرین خبرها
حضور استاندار گیلان و فرماندار رشت، صورت پذیرفت؛<br>بازدید میدانی از عملیات بهسازی، تسطیح، پوشاندن و کنترل شیرابه مخزن زباله سراوان / استاندار گیلان: بر این اراده هستیم که منطقه سراوان به طبیعت گیلان بازگردد

حضور استاندار گیلان و فرماندار رشت، صورت پذیرفت؛
بازدید میدانی از عملیات بهسازی، تسطیح، پوشاندن و کنترل شیرابه مخزن زباله سراوان / استاندار گیلان: بر این اراده هستیم که منطقه سراوان به طبیعت گیلان بازگردد

بازدیدها: 9

استاندار گیلان با تصریح اینکه ساماندهی مسئله پسماند سراوان تعطیل بردار نیست، گفت: بر این اراده و اهتمام هستیم که منطقه سرسبز سراوان، با به کار گرفتن همه ابزارها و امکانات، به طبیعت بازگردد.

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی فرمانداری شهرستان رشت، دکتر اسدالله عباسی با همراهی دکتر حمید رضا امام پناهی عصر امروز (پنجشنبه) در جریان بازدید میدانی از عملیات بهسازی، تسطیح، پوشاندن و کنترل شیرابه مخزن زباله سراوان در جمع خبرنگاران؛ مدیریت پسماند را از وظایف شهرداری‌ها عنوان و ثبات مدیریتی در شهرداری رشت را از مولفه های مهم در ساماندهی وضعیت منطقه سراوان بیان کرد.

وی با اشاره به اختصاص اعتبار از محل سفر رئیس جمهوری به گیلان ادامه داد: پرداخت ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار از سوی دولت مصوب شده که یکصد میلیارد تومان تخصیص یافته است.

استاندار گیلان اعتبار تخصیص یافته قبلی در بخش زباله سوز را یادآور شد و گفت: هنوز به تعهدات این بخش به طور کامل عمل نشده که مقرر گردید بازنگری لازم در این خصوص صورت گیرد.

دکتر عباسی نظارت شهرداری رشت و سازمان شهرداری‌ها در انجام تعهدات یادشده را مورد تأکید قرار داد.

وی اضافه کرد: بر این اراده و اهتمام هستیم که منطقه سرسبز سراوان، با به کار گرفتن همه ابزارها و امکانات به طبیعت بازگردد.

استاندار گیلان با اشاره به رنج‌ها و آسیب‌های وارد آمده به مردم طی ۳۸ سال‌ گذشته و قدردانی از صبوری و شکیبایی آنان افزود: به بار آمدن شرایط فعلی، ناشی از بی اهمیتی مسئولان وقت بوده که به هیچ وجه، حق مردم استان و منطقه نبوده است‌.

وی تأکیدات رئیس جمهوری درباره ساماندهی این وضعیت را مورد اشاره قرار داد و گفت: وزیر کشور نیز پیگیری‌های مستمری در این باره دارد و جدیت داریم که با شیوه و رویکردی جدید، مسئله زباله در سراوان ساماندهی شود.

وی تعامل نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ویژه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس برای اختصاص اعتبارات لازم را یادآور شد و تداوم حمایت ها و توجهات ملی به پسماند استان های شمالی علی الخصوص زباله گیلان را از انتظارات خود عنوان کرد.

وی حضور پر شمار گردشگران در گیلان را یکی از عوامل تولید دو برابری پسماند ذکر و خاطرنشان کرد: مبتنی بر این امر، مسئله باید در گستره ای ملی و فراتر از رشت و گیلان دیده شود ضمن آنکه پهنه‌های دیگری از استان هم با مسئله زباله درگیر هستند.

وی با تصریح اینکه از هیچ حمایت و کوششی دریغ نخواهیم کرد، جشن پایان معضل ۳۸ ساله پسماند سراوان تا پایان سال ۱۴۰۱ را از خواسته‌های خود از شهرداری و شورای اسلامی شهر رشت ذکر کرد.

در جریان این بازدید آقازاده از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، برخی مدیران ستادی استانداری، شهردار و شماری از اعضای شورای اسلامی شهر نیز حضور داشتند.