جمعه , می 27 2022
آخرین خبرها
خانه / گیلان / در بیست و چهارمین دوره ی انتخابات دانش آموزی فرماندار عنوان کرد:
شوراهای دانش آموزی زمینه ساز مشارکت دانش آموزان در مسؤولیت های مهم اجتماعی و فرهنگی است
در بیست و چهارمین دوره ی انتخابات دانش آموزی فرماندار عنوان کرد:<br>شوراهای دانش آموزی زمینه ساز مشارکت دانش آموزان در مسؤولیت های مهم اجتماعی و فرهنگی است

در بیست و چهارمین دوره ی انتخابات دانش آموزی فرماندار عنوان کرد:
شوراهای دانش آموزی زمینه ساز مشارکت دانش آموزان در مسؤولیت های مهم اجتماعی و فرهنگی است

بازدیدها: 4

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه

بیست و چهارمین دوره ی انتخابات شوراهای دانش آموزی بصورت همزمان در کل کشور و در شهرستان آستانه اشرفیه با حضور فرماندار برگزار شد.

دکتر حمید رضایی فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه در بیست و چهارمین دوره ی انتخابات شوراهای دانش آموزی که بصورت همزمان در کل کشور برگزار گردید، با اشاره به انتخابات شوراهای دانش آموزی گفت : شورای دانش آموزی به عنوان یکی از ارکان تصمیم گیری مدرسه زمینه ساز مشارکت دانش آموزان در مسؤولیتهای اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی است به علاوه سبب ارتقاء اعتماد به نفس سرمایه های انسانی و آینده سازان کشورمان در زمینه های مختلف میشود .

وی با تاکید به اینکه این امر به نوعی تمرین مسؤولیت پذیری ، مردم سالاری و تمرین دموکراسی است ، اظهار داشت : انتخابات شوراها از جمله شورای دانش آموزی بیانگر این است که باید از خرد جمعی استفاده کنیم . ما باید از استعداد های دانش آموزان در اداره ی امور مدرسه در ابعاد مختلف از جمله آموزشی ، پرورشی و فرهنگی بهره مند شویم چرا که شرکت در این عرصه موجب بروز استعدادهای خوب و شناسایی آنها از طریق مسؤولین ذیربط خواهد بود تا زمینه های شکوفایی آنان نیز فراهم شود.

دکتر رضایی با اشاره به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران واداره امور کشور به اتکاء آراء عمومی اذعان داشت : این انتخابات از همین دوران مدرسه به دانش آموزان عزیزمان می آموزد تا در انتخابات و مشارکت در سرنوشت کشور عزیزمان سهیم باشند.

فرماندار پس از ابراز رضایت بعنوان انتخاب یک مدرسه ی دخترای به عنوان مکان برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی و اشاره به نقش بانوان در سرنوشت کشورمان گفت : چه در زمان مبارزات انقلابی تا به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی عزیزمان و چه پس از پیروزی انقلاب ، نقش بانوان در سرنوشت سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی کشور بسیار پر رنگ بوده و در شرایط حساس همچون دوران دفاع مقدس و پس از آن در مقابله با تهاجمات فرهنگی نیز همیشه نقشی بسیار مؤثری ایفا نمودند.