شنبه , دسامبر 3 2022
آخرین خبرها
در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا گیلان؛<br>ضرورت اهتمام فرمانداران و مدیران مربوطه برای خروج شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز کرونایی از شرایط پرخطر/افزایش نشاط عمومی و توجه به بهداشت روانی، نیاز امروز جامعه است/نظارت جدی و قانونمند اتاق اصناف بر اجرای مصوبه الزام واحدهای صنفی به تزریق سه دوز واکسن

در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا گیلان؛
ضرورت اهتمام فرمانداران و مدیران مربوطه برای خروج شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز کرونایی از شرایط پرخطر/افزایش نشاط عمومی و توجه به بهداشت روانی، نیاز امروز جامعه است/نظارت جدی و قانونمند اتاق اصناف بر اجرای مصوبه الزام واحدهای صنفی به تزریق سه دوز واکسن

بازدیدها: 2

استاندار گیلان بر ضرورت اهتمام فرمانداران و مدیران مربوطه برای خروج شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز کرونایی از شرایط پرخطر تأکید و اتاق اصناف استان را مکلف کرد که بر اجرای مصوبه الزام واحدهای صنفی به تزریق سه دوز واکسن، نظارت جدی و قانونمند کند.
به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر اسدالله عباسی امروز (شنبه) در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا با تبریک اعیاد شعبانیه ، به وضعیت کنونی گیلان در حوزه کرونا اشاره کرد و گفت: خوشبختانه شاهد کاهش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در گیلان هستیم و امیدواریم این روند استمرار داشته باشد.
وی با بیان اینکه چند شهرستان گیلان همچنان در وضعیت قرمز قرار دارند ، به فرمانداران و مدیران دستگاه‌های مرتبط تکلیف کرد ضمن واکاوی دلایل تداوم بیماری ، با اتخاذ تدابیر لازم موجبات کاهش سیر ابتلا به بیماری و نیز افزایش میزان واکسیناسیون را فراهم آورند.
استاندار گیلان صیانت از جان افراد جامعه را الزامی اخلاقی و حقوقی برای مسئولان دانست و گفت: درصورتیکه وضعیت قرمز کرونایی برخی شهرستانها استمرار یابد، مجبور به اعمال محدودیت ها هستیم.
دکتر عباسی رعایت دستورالعمل های بهداشتی را ضرورتی غیرقابل انکار خواند و افزود: مدیران ، استادان حوزه و دانشگاه ، فعالان حوزه فرهنگ و رسانه و دیگر افراد تاثیرگذار جامعه باید بکوشند تا از عادی انگاری ها و نیز رفتارهای پرخطر ، جلوگیری به عمل آید.
استاندار گیلان خاطرنشان کرد: تنویر افکار عمومی در خصوص مصونیت ناشی از واکسیناسیون و نیز ارتقا‌ء سطح سلامت روانی در دوره پساکرونا از موضوعات مهمی‌ست که باید به آن توجه شود.
وی به استفاده از ظرفیت بسیج و سپاه در تزریق واکسن و نیز ارائه آموزش های لازم و اقناع افکار عمومی برای انجام واکسیناسیون تأکید کرد.
استاندار گیلان افزایش نشاط عمومی و توجه به بهداشت روانی را نیاز امروز جامعه خواند و گفت: دستگاه های متولی باید برنامه ای هدفمند در این خصوص ارائه دهند.
وی با تاکید بر لزوم نظارت بر عملکرد بیمه های پایه و تکمیلی در جبران هزینه های ناشی از کرونا ، روشنگری در این خصوص و همچنین فشارهای وارده بر کادر ایثارگر درمان را موارد مهمی ذکر کرد که باید به جامعه اعلام شود.
نماینده عالی دولت در استان به الزام ستاد ملی مدیریت کرونا مبنی بر تزریق سه دوز واکسن و اخذ کد (QR Code) برای تمام واحدهای صنفی اشاره کرد و خواستار نقش آفرینی پر رنگ تر اتاق اصناف گیلان در اجرای این مهم شد و گفت: درصورت عدم توجه واحدهای صنفی به این مصوبه ، برابر قانون با متخلفان برخورد شود.
دکتر عباسی همچنین بر لزوم تسریع در اجرای پروژه های محرومیت زدایی حوزه بهداشت تاکید کرد.
در این جلسه که فرمانداران سراسر استان نیز به صورت ارتباط تصویری حضور داشتند ، هریک از رئیسان کارگروه‌های ستاد استانی مدیریت کرونا به ارائه گزارشی از روند اقدامات حوزه خود پرداختند.