چهارشنبه , مارس 22 2023
آخرین خبرها
در جلسه شورای حفاظت منابع آب استان؛<br>تأکید استاندار گیلان بر انجام شخم نهایی و نشاء مزارع تا هفته جاری / مصرف بهینه و جلوگیری از هدررفت آب برای کشت محصول در اراضی کشاورزی همه نقاط استان

در جلسه شورای حفاظت منابع آب استان؛
تأکید استاندار گیلان بر انجام شخم نهایی و نشاء مزارع تا هفته جاری / مصرف بهینه و جلوگیری از هدررفت آب برای کشت محصول در اراضی کشاورزی همه نقاط استان

بازدیدها: 6

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به شرایط مناسب آب و هوایی استان و مدیریت انجام شده در بخش آب، از کشاورزان خواست شخم نهایی و نشاء مزارع خود را تا هفته جاری به اتمام برسانند.

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان ؛ دکتر اسدالله عباسی عصر امروز (دوشنبه) در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان اظهار داشت: با توجه به مدیریت آب در استان، لازمست همه کشاورزان و برنجکاران در یک هفته، عملیات شخم نهایی، آماده‌سازی کامل و نشاء مزارع را به اتمام برسانند.

وی همچنین بر ضرورت انجام پیش‌بینی‌های لازم از سوی فرمانداران و مدیران دستگاه‌های مرتبط به‌منظور رفع مشکلات مرتبط با آب رسانی برای اهالی بالادست و اتخاذ تصمیمات بهنگام تأکید کرد.

تعامل، همکاری و هم‌افزایی همه نهادها، اطلاع‌رسانی شایسته و به‌موقع به کشاورزان، برگزاری مستمر جلسات تخصصی برای ارائه خدمات مطلوب به مردم و نیز بازدید میدانی مدیران از دیگر مواردی بود که استاندار گیلان بر آنها تأکید کرد.

دکتر عباسی ادامه داد: فرمانداران، فرماندهان قرارگاه‌های جهادی در حوزه های جغرافیایی تحت مدیریت خود هستند و باید وظایف‌شان را به‌درستی انجام دهند تا رضایت عموم مردم جلب شود.

وی گفت: نباید اجازه دهیم زمین‌های کشاورزی، تغییر کاربری داده شود بلکه لازمست با برنامه‌ریزی های صحیح، مصرف بهینه و جلوگیری از هدر رفت آب، محصول برنج در اراضی حاصلخیز کاشته شود.

در این جلسه که فرمانداران استان هم به‌صورت ارتباط تصویری حضور داشتند؛ مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان گزارشی از آخرین وضعیت منابع آب و مدیرکل هواشناسی استان، آخرین پیش بینی های جوی را ارائه کردند.