سه‌شنبه , می 24 2022
آخرین خبرها
خانه / گیلان / در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان؛
تأکید استاندار بر تقویت ارتباط‌های بین دستگاهی برای مبارزه با مواد مخدر / استفاده از پژوهش‌های دانشگاهی در جهت مقابله موثر با آسیب‌های اجتماعی / توانمندسازی و اشتغال بهبودیافتگان از اعتیاد، مورد توجه باشد
در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان؛<br>تأکید استاندار بر تقویت ارتباط‌های بین دستگاهی برای مبارزه با مواد مخدر / استفاده از پژوهش‌های دانشگاهی در جهت مقابله موثر با آسیب‌های اجتماعی / توانمندسازی و اشتغال بهبودیافتگان از اعتیاد، مورد توجه باشد

در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان؛
تأکید استاندار بر تقویت ارتباط‌های بین دستگاهی برای مبارزه با مواد مخدر / استفاده از پژوهش‌های دانشگاهی در جهت مقابله موثر با آسیب‌های اجتماعی / توانمندسازی و اشتغال بهبودیافتگان از اعتیاد، مورد توجه باشد

بازدیدها: 2

استاندار گیلان بر لزوم تقویت ارتباط‌های بین دستگاهی برای مبارزه با مواد مخدر تأکید کرد و گفت: بایستی استفاده از پژوهش‌های دانشگاهی درجهت مقابله موثر با آسیب‌های اجتماعی و نیز توانمندسازی و اشتغال بهبودیافتگان از اعتیاد، مورد توجه باشد.

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان ، دکتر اسدالله عباسی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بر ضرورت انسجام در برگزاری جلسات این شورا تاکید کرد و افزود: در جریان برگزاری نشست‌های این شورا ، اعضا باید ضمن حضور مستمر به ارائه پیشنهادهای جامع و کاربردی بپردازند.

وی با بیان اینکه برخورد قضایی تنها راه مبارزه با مواد مخدر نیست ، اظهار داشت: حلقه های مبارزه با مواد مخدر باید به هم متصل ، و ارتباط های بین دستگاهی در این بخش تقویت شود.

دکتر عباسی اعتیاد را یکی از جلوه های تهاجم فرهنگی دشمنان با هدف انحراف جوانان خواند که طلاق ، بزه‌های اجتماعی، ناهنجاری های رفتاری و … را در پی دارد.

استاندار گیلان با اشاره به وارد شدن مواد مخدر صنعتی در بازار، تغییر در شیوه های مبارزه با مواد مخدر و روزآمد شدن آن را خواستار شد و بر لزوم توجه به پژوهش های مداخله ای و مطالعات اجتماعی در این حوزه تأکید کرد.

وی گفت: لازمست مراکز آموزش عالی و دانشگاه های استان به انجام پژوهش های مرتبط با این موضوع توجه جدی تری داشته باشند.

دکتر عباسی با تاکید بر اجرای طرح های توانمندسازی معتادان بهبود یافته ، مبارزه با مواد مخدر را اقدامی جامع خواند که باید تمامی دستگاه ها در اجرای آن مشارکت داشته باشند و تنها به اقدامات نیروی انتظامی خلاصه نکنند.

استاندار گیلان ارائه آمارهای دقیق و گزارش های جامع در خصوص مبارزه با مواد مخدر را امری مهم برای اتخاذ سیاست های کارآمد در این بخش خواند و گفت: به جهت اهمیت موضوع باید هرچه سریعتر نسبت به تشکیل جلسات در مرکز استان و شهرستان ها اقدام و گزارش آن به دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ارائه شود.

دکتر عباسی همچنین توجه به مرزهای استان از جمله آستارا و تجهیز آنها به دستگاه های الکترونیکی و سگ های موادیاب را مورد تأکید قرار داد.

در این جلسه فرماندهی انتظامی استان گزارشی از اقدامات مربوط به کشف مواد مخدر و دستگیری افراد مرتبط از ابتدای امسال تاکنون، مدیرکل بهزیستی استان گزارشی در خصوص تأمین اعتبار برای تجهیز و راه اندازی مرکز ماده 16 و نیز تبادل نظر مربوط به نامه سازمان امور اجتماعی کشور درباره ساماندهی معتادان متجاهر و ضرورت فعال سازی ظرفیت های موجود در استان بیان داشتند.