پنج‌شنبه , ژوئن 30 2022
آخرین خبرها
خانه / گیلان / در همایش گام دوم انقلاب و نقش بسیج ادارات در تحقق دولت اسلامی؛
استاندار گیلان: بیانیه گام دوم انقلاب، نقشه راه توسعه ایران اسلامی است
در همایش گام دوم انقلاب و نقش بسیج ادارات در تحقق دولت اسلامی؛<br>استاندار گیلان: بیانیه گام دوم انقلاب، نقشه راه توسعه ایران اسلامی است

در همایش گام دوم انقلاب و نقش بسیج ادارات در تحقق دولت اسلامی؛
استاندار گیلان: بیانیه گام دوم انقلاب، نقشه راه توسعه ایران اسلامی است

بازدیدها: 4

استاندار گیلان با تأکید بر اجرای عملی فرامین راهبردی رهبر معظم انقلاب در نظام اداری، گفت: بیانیه گام دوم انقلاب، نقشه راه توسعه ایران اسلامی است.
به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر اسدالله عباسی ظهر امروز (یکشنبه) در همایش گام دوم انقلاب و نقش بسیج ادارات در تحقق دولت اسلامی که در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی رشت برگزار شد، عدم توجه به فرامین راهبردی رهبر معظم انقلاب به صورت عملی را یکی از ضعف‌های نظام اجرایی و اداری دانست و اظهار کرد: میزان توفیق ما در تحقق شعار سال نباید صرفاً ظاهری و شعاری باشد بلکه باید در عمل، به مردم گزارش دهیم.
وی به مؤلفه‌های مختلف مورد تأکید رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم اشاره و خاطرنشان کرد: در استانداری و سایر ادارات باید برای تبیین هریک از مؤلفه‌ها ، برنامه گذاشته شود.
نماینده عالی دولت در گیلان ادامه داد: اقدامات صورت گرفته در مؤلفه‌های اخلاق، عدالت و آزادی در مدت چهار دهه که از عمر انقلاب می گذرد، باید آسیب‌شناسی شود.

دکتر عباسی افزود: باید وضعیت کنونی کشور و استان در اجرای اهداف استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی مورد تأکید در نقشه راه حضرت امام (ره)، میزان توفیق در سند چشم‌انداز و برنامه‌های توسعه در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و امنیتی را مشخص کنیم.
استاندار گیلان به مشخص بودن چارچوب مؤلفه آزادی در قانون اساسی بر مبنای اعتقادات دینی، اسلامی و انقلابی اشاره و خاطرنشان کرد: آزادی به معنای بی بند و باری نیست و به ویژه در ادارات؛ مدیران و کارکنان باید در استفاده از اختیارات، تقوای سیاسی، اداری و اجتماعی داشته باشند.
وی بر لزوم برخورداری بسیجیان از اخلاق حسنه تأکید و چفیه را یک نشان از تفکر بسیجی دانست و اظهار کرد: بسیجی، خداوند را ناظر بر اعمال خود می‌داند و در مواجهه‌ با بیت‌المال از آن در جهت منافع مردم استفاده می‌کند.
دکتر عباسی با تأکید بر اینکه مدیران و کارکنان در برابر سؤالات و مطالبات مردم مسئول هستند و باید پاسخگو باشند، گفت: بسیج ادارات باید در جهت افزایش میزان رضایتمندی و تسریع در انجام امور تلاش کند تا اجازه بروز فساد داده نشود.
وی بر ضرورت تجلی فرهنگ و تفکر بسیجی در کار، رفتار، سبک زندگی و ساده زیستی تأکید کرد و افزود: با پرهیز از تجمل گرایی و ریخت و پاش در شرایط اقتصادی کنونی، باید در جهت اجرای منویات رهبر معظم انقلاب و بیانیه گام دوم گام برداریم.
نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه باید بدون تبعیض برای مردم کار کنیم، به مقایسه خدمت رسانی به روستاها در دوران قبل و بعد از انقلاب پرداخت و گفت: پس از پیروزی انقلاب ؛ تلاش‌های بسیاری برای اجرای عدالت و خدمت‌رسانی به مناطق محروم صورت گرفته اما همچنان کارهای باقیمانده بسیار است.
وی بر لزوم خشکاندن ریشه فساد تأکید کرد و با بیان اینکه درد مردم محروم را درک می‌کنم، افزود: فرمانداران و بخشداران برای شنیدن مشکلات روستاییان با حضور در مناطق روستایی، رنج زحمت حضور این قشر شریف در ادارات را بکاهند.
استاندار گیلان با بیان اینکه مردم باید احساس کنند که حقیقتا دولت اسلامی در رأس کار است، تصریح کرد: با دعای مردم و همت مضاعف ، تلاش می‌کنیم تا تفکر بسیجی و روحیه انقلابی بر فضای استان حاکم باشد و فرهنگ ” ما می‌توانیم ” را در گیلان به منصه ظهور برسانیم.
در پایان این مراسم از برخی مدیران و کارکنان بسیجی نمونه تجلیل شد.