چهارشنبه , مارس 22 2023
آخرین خبرها
دو کشتی حامل مواد خام روغن در مسیر بندرگاه انزلی/ کشف ۱۷تن روغن احتکار شده

دو کشتی حامل مواد خام روغن در مسیر بندرگاه انزلی/ کشف ۱۷تن روغن احتکار شده

بازدیدها: 3

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر ، مدیرکل صمت گیلان گفت: دو کشتی حامل مواد خام روغن خوراکی به میزان ۱۰ هزار تن در مسیر و نزدیک به بندرگاه انزلی هستند.

تیمور پورحیدری در حاشیه بازدید از گمرکات و بندرگاه انزلی اظهار کرد: ۴۱ هزار تن روغن خوراکی وارد انزلی شده است که شرکت های وارد کننده روغن برای حمل و نقل و تحویل آن به کارخانجات و پروسه تولید، باید تعجیل کنند.

وی در این بازدید سرعت در پوشش و پاسخگویی به نیاز مردم و بازار برای تامین روغن را اولویت فعلی دانست و اظهار کرد: از ۴۱ هزار تن روغن وارد شده قریب به ۲۳ هزار تن از آن؛ امور ترخیصش انجام شده و تحویل کارخانجات شده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با بیان اینکه تسریع در روند حمل و نقل توسط شرکت های وارد کننده و تعجیل در فرآیند آن بسیار ضروری است، تاکید کرد: سرعت تحویل مواد اولیه خام روغن خوراکی به کارخانجات می تواند این فضای کمبود روغن را تا پایان هفته به آرامش برساند که البته به اذعان مدیرکل گمرکات استان، دو کشتی حامل مواد خام روغن خوراکی به میزان ۱۰ هزار تن در مسیر و نزدیک به بندرگاه انزلی هستند.

پورحیدری در ادامه به نظارت شبانه روزی بازرسان این این اداره کل با توجه به حساسیت بازار در زمینه روغن پرداخت و تصریح کرد: اخیرا بیش از ۱۲۵۷ مورد بازرسی انجام شده است که منجر به صدور ۲۵۰ پرونده تخلف به ارزش بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در گیلان شد.

وی تصریح کرد: با توجه به تشدید بازرسی های روزهای اخیر این اداره کل در سطح استان میزان ۱۷ تن روغن احتکار شده کشف و ضبط شد که در راستای حمایت از اقشار آسیب پذیر در سطح عرضه توزیع شد.