سه‌شنبه , می 24 2022
آخرین خبرها
خانه / گیلان / دکتر حمید رضایی در هفته پدافند غیر عامل ، در نشست تخصصی بررسی مشکلات بادام زمینی و پیشگیری از قارچ عنوان کرد:
حدود 2500 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان تحت کشت بادام زمینی این محصول استراتژیک است
دکتر حمید رضایی در هفته پدافند غیر عامل ، در نشست تخصصی بررسی مشکلات بادام زمینی و پیشگیری از قارچ عنوان کرد:<br>حدود 2500 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان تحت کشت بادام زمینی این محصول استراتژیک است

دکتر حمید رضایی در هفته پدافند غیر عامل ، در نشست تخصصی بررسی مشکلات بادام زمینی و پیشگیری از قارچ عنوان کرد:
حدود 2500 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان تحت کشت بادام زمینی این محصول استراتژیک است

بازدیدها: 5

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از پایگاه خبری فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه

دکتر حمید رضایی در هفته پدافند غیر عامل و در روزی که با نام پدافند مردم محور،ایرانی قوی و آماده نامگذاری شده در نشست تخصصی بررسی مشکلات بادام زمینی و پیشگیری از قارچ این محصول استراتژیک ، گفت : از آنجا که مسائل زیست محیطی،امنیت غذایی و مقابله با تهدیدات کشاورزی از مهمترین موضوعات پدافند غیرعامل است بر آن شدیم تا با حضور عزیزان کشاورزان عزیز و فعالان اقتصادی این عرصه به بررسی مشکل قارچ که یکی از تهدیدات حوزه کشاورزی این محصول استراتژیک می باشد بپردازیم.

وی با اشاره به کشت بادام زمینی در حدود 2500 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان ادامه داد :از آنجا که معیشت،اقتصاد و بازرگانی شهرستان به میزان قابل توجهی وابسته به بادام زمینی می باشد ومقابله با تهدیدات این محصول ما را موظف نموده است تا به مقابله با آن اهتمام بورزیم که از مهمترین این تهدیدات آفت قارچ می باشد.

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه با اشاره به اینکه جهاد کشاورزی متولی امور کشاورزی می باشد اضافه کرد: تحقیقات علمی در خصوص بیماری قارچ بادام زمینی و جلوگیری و کنترل روند پیش رو از مهمترین کارهای جهاد کشاورزی می باشد.

دکتر رضایی با اشاره به ترویج و آموزش نحوه صحیح زراعت بادام زمینی ، توسط جهاد کشاورزی بیان کرد: علت اصلی بروز مشکلات کشاورزی استفاده از سیستم سنتی و به روز نشدن و نبود زیرساخت های مناسب در جهت بهره مندی از تکنولوژی جدید می باشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان آستانه اشرفیه با اشاره به روند رو به رو به رشد تسطیح اراضی زیر کشت برنج گفت: ما میتوانیم با همکاری مردم و جهاد کشاورزی بخشی از لرلضی تحت کشت بادام را مکانیزه نماییم.

دکتر رضایی در ادامه اظهار کرد : یکی از راههای کشاورزی علمی و به روز معرفی رقم هایی که بتواند علی رغم داشتن کیفیت و پر محصول بودن در مقابل آفات و بیماری ها و کم آبی ها مقاوم تر باشند.

می ادامه داد : مباحث و راه کارها مطرح شده در جلسه امروز و تجربیاتی که از گذشته کسب کرده ایم را حتما در جلسه میز ملی بادام با حضور مسئولین کشوری و استانی مطرح خواهیم نمود تا بتوانیم قدمی هر چند کوچک برای بهتر شدن معیشت کشاورزان عزیز بر داریم.