شنبه , ژانویه 28 2023
آخرین خبرها
دکتر رضایی در جلسه ی ستاد مدیریت بحران شهرستان عنوان کرد:<br>همه دستگاهها و ادارت باید برای سخت ترین شرایط آمادگی داشته باشند

دکتر رضایی در جلسه ی ستاد مدیریت بحران شهرستان عنوان کرد:
همه دستگاهها و ادارت باید برای سخت ترین شرایط آمادگی داشته باشند

بازدیدها: 3

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه

جلسه ی ستاد مدیریت بحران شهرستان آستانه ی اشرفیه در سالن اجتماعات فرمانداری و به ریاست دکتر رضایی فرماندار ، برگزار شد .

دکتر رضایی فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه تعامل بین دستگاههای اجرایی عضو ستاد مدیریت بحران را اصلی ترین عامل گذار از بحران دانست.

فرماندار ادامه داد : ما در آستانه شروع ماه آذر هستیم که معمولا بارش برف و باران در این فصل شروع خواهد شد.

وی افزود : در استان گیلان و شهرستان آستانه اشرفیه که یکی از محورهای اصلی ارتباطی و کریدور مرکز به شرق است و مرکز استان گیلان را به شرق گیلان مرتبط میسازد پاکسازی و برقراری ارتباط در بخش قابل توجهی از این مسیر بعهده اداره راهداری آستانه اشرفیه است.

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه با اشاره به لزوم آمادگی همه دستگاهها ، شهرداران و بخشداران اذعان داشت ؛ به منظور پیشگیری و مقابله با بحران باید برای سخت ترین شرایط آماده گی کامل داشته باشند.

فرماندار با اشاره به سوابق بارش برف در شهرستان آستانه اشرفیه و گستردگی مسیرها و راهها در این شهرستان گفت : بازگشایی راه ها در شهرستان آستانه اشرفیه با توجه به گستردگی آن مستلزم بهره گیری از تجهیزات و ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین در شرایط بحران برف است و این میسر نخواهد بود مگر استفاده از ظرفیتهای بخش خصوصی که مورد تاکید استاندار محترم در جلسه ی ستاد استانی بحران در استانداری هم بود.

وی در ادامه گفت : در شرایط بروز بحران برف در مرحله ی اول باید راه ها توسط مسؤولین امر بازگشایی شود تا دستگاه های خدمات رسان دیگر در مسیر ارائه خدمات دچار مشکل نشوند و بتوانند خدمات خود را به نحو احسن انجام دهند.

فرماندار ادامه داد : با توجه به اینکه به تعداد تجهیزات و ماشین آلات در اختیار اداره راهداری شهرستان برای همه مسیرها کافی نیست لازم است با استناد به ماده 15 قانون مدیریت بحران ، از ظرفیتهای بخش خصوصی استفاده شود است تا مردم دچار مشکل نشوند.

فرماندار با استناد به شرح وظایف ادارات و بلوک بندی مناطق در شهرستانها گفت : در شهرستان آستانه اشرفیه دارای دو حوزه ی شهری هستیم که متولی آن شهرداران هستند و باید با برگزاری مستمر و تشکیل جلسات مدیریت بحران برای ساماندهی و بررسی و پیگیری آنچه که از تجهیزات و ماشین آلات در اختیار دارند تلاش کنند.

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه مشکل تامین سوخت ماشین آلات و تجهیزات را در بخش خصوصی از اهم موضوعات قابل پیش بینی در مدیریت بحران دانست و از مسؤولین امر خواست تا از هم اکنون از طریق شرکت نفت پی گیر تهیه و ذخیره ی آن و یا هماهنگی برای دریافت و استفاده از آن در شرایط بحرانی باشند.

در ادامه فرماندار از دستگاههای اجرایی خواست تا بخش خصوصی تحت مدیریت خود را ملزم به پیش بینی و تهیه ی ماشین آلات برای باز گشایی مسیرهای منتهی به مراکز فعالیت خود نمایند و بفکر ذخیره سوخت و تامین قطعات آن نیز باشند تا در شرایط بحرانی دچار مشکل نشوند.

فرماندار درخصوص برخی از دستگاههای دولتی همچون مرکز بهداشت و آموزش وپرورش که مراکز آنها در گستره ی شهرستان پخش هستند ، گفت : مسلما کارمندان و متصدیان این مراکز به تنهایی قادر به بازگشایی بخشی از مسیر منتهی به مراکز خود نیستند اما ؛ از هم اکنون باید با دهیار و اعضای شورای اسلامی محلات نسبت به هماهنگی برای بازگشایی این مسیرها اقدام نمایند.

دکتر رضایی فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه از بخشداران خواست تا با برگزاری جلسات توجیهی نسبت به آماده سازی و توجیه شوراهای اسلامی و دهیاران اقدام نمایند.

نماینده ی عالی دولت در شهرستان آستانه اشرفیه تعامل و همکاری بین دستگاههای اجرایی در یک شهرستان را عامل اصلی موفقیت ستاد مدیریت بحران آن شهرستان دانست و تاکید کرد که درخواست کمک از ستاد بحران باید از سوی دستگاههای اجرایی متولی هر حوزه صورت پذیرد.

وی در خصوص بازگشایی مدارس و تردد دانش آموزان در زمان بحران بخصوص بحران برف تصریح کرد : اقدامات ادارات ذیربط باید همانند دوران پیش از شیوع بیماری کرونا باشد و باید از تمام امکانات استفاده کنیم تا مسیری امن و بی خطر برای تردد عزیزان دانش آموز فراهم شود.