شنبه , ژانویه 28 2023
آخرین خبرها
رییس جمعیت هلال احمر کشور خبر داد:برنامه ریزی هلال احمر برای تجهیز غرب گیلان به بالگرد|راه اندازی استودیو هلال جمعیت هلال احمر

رییس جمعیت هلال احمر کشور خبر داد:برنامه ریزی هلال احمر برای تجهیز غرب گیلان به بالگرد|راه اندازی استودیو هلال جمعیت هلال احمر

بازدیدها: 22

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر در ادامه برنامه‌های سفر یک روزه رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور به گیلان، عصر امروز با حضور کریم همتی، استودیو هلال گیلان در اردوگاه چاف لنگرود جمعیت هلال احمر افتتاح شد.
«کریم همتی» عصر امروز چهارشنبه، در مراسم رونمایی از استودیو هلال و وب سایت سامانه چیچیلاس که در چاف لنگرود برگزار شد، عزت و منزلت جمعبت هلال احمر را مدیون جوانان، امدادگران و داوطلبان دانست و گفت: ما دور از مسایل سیاسی و بدون هیچ چشمداشتی همواره در کنار مردم هستیم.

رییس جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه ما باید همیشه به‌خاطر حوادث مختلفی که در کشورمان رخ می‌دهد آماده باشیم، افزود: همه تلاش ما در جمعیت هلال‌احمر خدمت به مردم و بالندگی این جمعیت است.

همتی به مشکلات امروز در مقایسه با مشکلات دهه ۶۰ اشاره کرد و گفت: جمعیت هلال احمر هر روز در حال به‌روزرسانی سیستم و انبارهای استراتژیک موجود خود است اما طبیعی است که هنوز در این زمینه مشکلاتی داشته باشیم.

وی بیان کرد: در چند ماه اخیر به انبارهای استراتژیک اطراف تهران، البرز و کرج سرکشی کردیم و آمار گرفتیم اما هنوز نسبت به چیزی انتظار ما است باید مجهز‌تر شویم.

رییس جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه در بخش لجستیک و ناوگان امداد هوایی پیشرفت خوبی داشتیم، اظهار کرد: با توجه به صعب الغبور بودن برخی مناطق گیلان استفاده از ظرفیت بالگرد یگی از محورهای جمعیت هلال احمر برای امداد و نجات است.

همتی آماده کردن پدهای بالگرد و راه اندازی آشیانه مناسب را یکی از ضروریات عنوان کرد و گفت: تجهیز غرب گیلان به بالگرد از برنامه های ما است.

وی افزود: در سال گذشته ۸۰۰ تن از امدادگران در جمعیت هلال‌احمر جذب شدند تا ماندگاری آن‌ها را کنار خود تضمین کنیم.

همتی تصریح کرد: همواره برای ارتقای شرایط امدادگران خود تلاش می‌کنیم تا هیچ امدادگری به دلیل مشکلات معیشتی از صحنه خدمت به مردم دور نباشد.

وی در ادامه با اشاره به دستور ویژه رئیس جمهور برای احیای اردوگاه‌ها اظهار کرد: در استان گیلان این موضوع در دستور کار قرار گرفته و اقدامات خوبی در حال انجام است.

همتی با تاکید بر تلاش برای راه‌اندازی و توسعه خانه‌های هلال بدون استرس در حوادث برای کمک به آسیب‌دیدگان افزود: هلال احمر همواره در کنار مردم بودن را تجربه می‌کند و امید است بتواند از این موهبت خدادادی استفاده کند.

وی اذعان کرد: خانه هلال احمر می‌تواند امدادرسانی به مناطق صعب العبور کشور را آسان‌تر کند و در زلزله‌ها نیز این خانه‌های هلال می‌توانند فعالیت کرده و به عنوان گروه ارزیاب به مناطق زلزله زده اعزام شوند.

رییس جمعیت هلال احمر کشور ادامه داد: روستاها و مناطق زیادی در کشور وجود دارد که ضرورت دارد در آن‌ها خانه‌های هلال ساخته شود تا شکل بهتری از امدادرسانی به این مناطق صورت گیرد.

وی همچنین امداد و نجات، آموزش و ساماندهی کمک‌های مردمی را از جمله اهداف هلال احمر در راه اندازی خانه‌های هلال دانست و بیان کرد: امروز هم استودیو هلال در این استان راه‌اندازی شد تا در بحث اطلاع‌رسانی قوی‌تر عمل کنیم.

گفتنی است، در این مراسم همچنین از چند کتاب درباره زندگی شهدای هلال احمر با عناوین «نبض‌آب_امداد گران جبهه عشق» و کتاب «ایثار سرخ» و طرح همکاری مشترک جمعیت هلال احمر استان گیلان و سرزمین مجازی با عنوان «چیچیلاس» بستری مجازی جهت ارائه خدمات هلال احمر به کاربران که شامل (آموزش و اطلاع‌رسانی) است رونمایی شد