چهارشنبه , دسامبر 7 2022
آخرین خبرها
رییس هیئت مدیره کانون کارفرمایان گیلان؛قطعی‌های مکرر برق جنایت و خیانت به تولید ملی است

رییس هیئت مدیره کانون کارفرمایان گیلان؛قطعی‌های مکرر برق جنایت و خیانت به تولید ملی است

بازدیدها: 4

سماکچی ضمن انتقاد شدید از قطعی‌های مکرر برق شهرک‌ها و واحدهای تولیدی و صنعتی گیلان گفت: این کار جنایت و خیانت به آرمان تولید ملی است و مسئولان استان باید در این‌باره پاسخگو باشند.
به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از شبستان، «محمدرسول سماکچی» قطعی‌های هفت ساعته برق کارخانجات گیلان را شدیدا مورد انتقاد قرار داد و با تاکید بر اینکه این کار در واقع جنایت و خیانت به تولید ملی است اظهار داشت: مسئولان استان گیلان ضمن پاسخگویی باید موضوع قطعی‌های مکرر برق را سریعا پیگیری کنند.

رییس هیئت مدیره کانون کارفرمایان گیلان با بیان اینکه قطعی‌های مکرر برق جنایت و خیانت به تولید ملی است، عنوان کرد: تعدادی از کارفرمایان از شهرک‌های صنعتی استان مانند فومن و صومعه‌سرا تماس‌های زیادی گرفته‌اند و می‌گویند که هر چند وقت یکبار و بدون اطلاع، برق شهرک‌ها بیشتر از ۶ تا ۷ ساعت قطع می‌شود.

سماکچی قطعی‌های برقی که این روزها در گیلان اتفاق می‌افتد را عامل بر هم زدن روند جهش تولید و اهداف اقتصاد مقاومتی خواند و تصریح کرد: کجای تولید ملی گفته شده که برق واحدهای صنعتی و کارخانجات تولیدی قطع شود در حالی‌که رگ حیات اقتصاد جامعه و کشورمان وابسته به همین تولیدات ملی و خودکفایی است.

وی با تاکید بر اینکه مقامات استان گیلان قضیه قطعی‌های برق را باید سریعا پیگیری کرده و در این رابطه پاسخگو باشند ابراز داشت: حتی اگر این موضوع قطع برق به واحدهای تولیدی و صنعتی گیلان اطلاع هم داده شود باز هم به هیچ عنوان نمی‌توان قبول کرد که برق این کارخانجات بیشتر از هفت ساعت در روز قطع باشد.

رییس هیئت مدیره کانون کارفرمایان گیلان با بیان اینکه به علت هر بار قطع برق کلا یک شیفت کاری کارخانجات تعطیل و کارگران بیکار می‌شود یادآور شد: گیلان تولیدکننده بزرگ برق در کشور است و طبق گزارش‌ها و آمارهای موجود حتی مازاد برق هم داریم اما مشخش نیست ریشه این‌همه آشفتگی و نابه‌سامانی در کجا است.

سماکچی اظهار داشت: کارخانجات گیلان دارند به خاک سیاه می‌نشینند؛ وقتی که برق مازاد استان گیلان در شبکه به سایر استان‌ها صادر می‌شود بنابراین چرا و به چه دلیلی باید برق کارخانجات استان قطع شود آن هم در دوره و زمانه‌ای که تولیدکنندگان ما با تمام گرفتاری‌ها و انواع مشقات مشغول تولید هستند.

وی قطعی برق طولانی مدت شهرک صنعتی فومن را به عنوان تنها یک نمونه بارز از بلایی که هر روزه بر سر کارخانجات و شهرک‌های صنعتی استان گیلان آورده می‌شود مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: امیدواریم مسئولان گیلان به داد تولیدکنندگان استان برسند زیرا با چنین وضعیتی مشخص نیست چه بر سر کارخانجات و واحدهای تولیدی و صنعتی می‌آید.