چهارشنبه , مارس 22 2023
آخرین خبرها
سرپرست اداره محیط زیست شفت خبر داد:کشف محموله ۳۰ قطعه فلامینگو، قوی فریادکش و انواع مرغابی زنده در شفت

سرپرست اداره محیط زیست شفت خبر داد:کشف محموله ۳۰ قطعه فلامینگو، قوی فریادکش و انواع مرغابی زنده در شفت

بازدیدها: 11

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر،۳۰ قطعه پرنده حمایت شده فلامینگو، قو فریادکش و انواع مرغابی بصورت زنده در یکی از منازل مسکونی شهرستان شفت کشف و ضبط شد.
تورج صادقی، سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شفت گفت: در پی دریافت گزارش مردمی مبنی بر نگهداری پرندگان حمایت شده در یک منزل مسکونی در شفت، ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان و استان با همکاری پاسگاه نیروی انتظامی ملاسرا پس از اطمینان از صحت این گزارش و شناسایی محل دقیق نگهداری پرندگان با کسب مجوز تفتیش از مقام قضایی تعداد ۳۰ قطعه پرنده حمایت شده فلامینگو، قوی فریادکش، اردک سرسبز، گیلار را کشف و ضبط کردند.

صادقی ادامه داد: طبق ماده ۷ قانون شکار و صید فرد متخلف به جرم صید، نگهداری، خرید و فروش غیرمجاز پرندگان حمایت شده به مراجع قضایی معرفی خواهدشد.

وی گفت: پرندگان کشف شده در سلامت کامل بوده و پس از تایید دامپزشک حفاظت محیط زیست در چند روز آینده در یکی از مناطق زیستگاهی استان رهاسازی می‌شوند. در سال‌های اخیر برخی افراد سودجو برای کسب درآمد اقدام به زنده‌گیری و فروش برخی از گونه‌های حمایت شده نظیر فلامینگو و قو می‌کنند که این کار جرم تلقی و با متخلفان برخورد قضایی می‌شود.