جمعه , مارس 24 2023
آخرین خبرها
شهردار رشت در مراسم بازگشایی خانه میرزا عنوان کرد؛ تفکر و مدیریت جهادی در مجموعه شهرداری رشت شکل گرفته است

شهردار رشت در مراسم بازگشایی خانه میرزا عنوان کرد؛ تفکر و مدیریت جهادی در مجموعه شهرداری رشت شکل گرفته است

بازدیدها: 11

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت، سید محمد احمدی امروز (سه‌شنبه ۲۱ بهمن) در مراسم گشایش خانه میرزا که با حضور فرماندار شهرستان رشت، اعضای شورای شهر، جمعی از محققان و پژوهشگران گیلان و دیگر مدیران سازمان‌های تابعه شهرداری برگزار شد، اظهار داشت: تفکر جهادی در مجموعه شهرداری رشت شکل گرفته است.

شهردار رشت پیشاپیش فرا رسیدن ۲۲ بهمن روز پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفت و ابراز داشت: از حضور و همراهی اعضای شورای شهر به جهت به ثمر رساندن پروژه‌هایی که به هر دلیلی در موعد مقرر نمی‌توانست مورد بهره‌برداری قرار گیرد تشکر و قدردانی می‌کنم.

سید محمد احمدی ضمن قدردانی از حضور فرماندار شهرستان رشت در این مراسم تصریح کرد: قطعا با تلاش‌ها و حمایت‌های اعضای شورای شهر بود که شاهد بازگشایی‌ طرح‌های فرهنگی ورزشی و افتتاح سایر پروژه‌ها هستیم.

وی خاطرنشان کرد: محدودیت‌های کرونایی باعث شد که ما نتوانیم در خانه میرزا از وجود محققان و دلسوزانی که برای استان گیلان و شهر رشت دغدغه دارند دعوت به عمل آوریم و از راهنمایی‌های آنان و تجاربشان استفاده کنیم.

شهردار رشت با بیان اینکه چند کار بزرگ در شهرداری انجام شده است افزود: شاید اگر می‌خواستیم بسیاری از کارهای انجام شده در دوران شورای پنجم را به منصه ظهور برسانیم و به مردم عرضه کنیم خیلی بیشتر از این‌ها بود ولی ما آمدیم تنها چکیده این کارها را در ایام مبارک دهه فجر به اطلاع شهروندان رساندیم.

سید محمد احمدی پرداختن به امور فرهنگی، اجتماعی و ورزشی را از جمله رسالت‌های اصلی شهرداری‌ها خواند و اظهار داشت: کار شهرداری فقط به حوزه خدمات شهری مربوط نمی‌شود و در قبال موضوعات فرهنگی، اجتماعی و ورزشی هم وظایفی دارد که باید انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه سالن ورزشی شهید ملک‌پور واقع در باقرآباد رشت با همت سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری بازسازی و مرمت شده و امروز مورد بهره‌برداری قرار گرفت افزود: برای این پروژه معادل ۱۰ میلیارد ریال اعتبار صرف شد و در کمتر از ۴۰ روز هم عملیات اجرایی آن به پایان رسید.

شهردار رشت با بیان اینکه تفکر و مدیریت جهادی در مجموعه شهرداری به خوبی شکل گرفته است و روند رو به جلویی هم دارد، تصریح کرد: بر اساس این راهبرد باید موانع را کم و فرآیند انجام کارها را کوتاه کنیم و این موضوع یکی از مهم‌ترین مسائلی است که ما در شهرداری به دنبال آن هستیم.

وی گشایش خانه میرزا پس از مرمت عمرانی و بازآفرینی محتوایی آن را هم مورد اشاره قرار داد و گفت: برای این پروژه هم بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شد.

وی از استمرار اجرای پروژه هدایت آب‌های سطحی در سطح شهر رشت توسط شهرداری خبر داد و با تاکید بر اینکه تا به امروز حدود ۱۰ هزار متر لوله‌گذاری با صرف اعتباری معادل ۴۵۰ میلیارد ریال انجام شده اذعان کرد: با تکمیل این طرح‌ها شهروندان برای همیشه از مشکل جمع شدن آب‌های سطحی و معضل آبگرفتگی نجات پیدا می‌کنند.

شهردار رشت خاطرنشان کرد: پروژه‌های جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی در محله‌های رودبارتان، استادسرا، خیابان معلم، خیابان شهید قلی‌پور، جاده تهران، پارک سمیه در شهرک فجر و بعضی از دیگر محلات اجرایی شده و برای تکمیل این طرح‌ها هم اعتباراتی در بودجه سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی شده است.

وی از احداث دیوار حفاظتی رودخانه‌های سطح شهر خبر داد و گفت: برای این طرح‌ها هم حدود ۳۵ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.