چهارشنبه , مارس 22 2023
آخرین خبرها

شهرستان سیاهکل رتبه نخست صدور اسناد مالکیت در استان گیلان را کسب کرد

بازدیدها: 28

مهندس دائمی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان به همراه معاونین پشتیبانی، مسکن شهری، عمران روستایی، و رئیس دفتر مدیرکل با حضور در فرمانداری سیاهکل با مهندس امین بابایی سرپرست فرمانداری شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار مهندس دائمی به تشریح فعالیت های بنیاد مسکن به ویژه در سطح روستاهای این شهرستان اشاره کرد و گفت: بنیاد مسکن یکی از نهاد‌های خدمت‌رسان به مردم روستاها است که با ایجاد زیرساخت‌های لازم در مناطق محروم و روستایی در این شهرستان تا حدودی توانسته باعث جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر ‌شود.
وی ادامه داد: این نهاد با اجرای طرح هادی در روستاها و مقاوم سازی واحدهای مسکونی و ارائه تسهیلات به متقاضیان خدمات قابل توجهی در این شهرستان ارائه نموده که برای گسترش این فعالیت ها نیازمند تعامل بیشتر با فرمانداری و دهیاری ها هستیم.
مهندس دائمی با بیان اینكه شهرستان سیاهکل با صدور 535 برگ سند مالکیت روستایی و شهرهای زیر 25000 نفر جمعیت در سال 1400 رتبه نخست استان گیلان را در كسب كرده است، گفت: این شهرستان تاکنون موفق به صدور 5264 برگ سند مالیکت شده است.
وی به تبیین آخرین وضعیت تهیه و بازنگری طرح های هادی در سیاهکل پرداخت و اظهار کرد : از 112 روستای بالای 20 خانوار این شهرستان،100 درصد تهیه طرح های هادی صورت گرفته است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان افزود: تاکنون در 35 روستای شهرستان طرح هادی اجرا گردید و در سالجاری در 6 روستای دیگر این طرح با اعتباری مصوب بالغ بر 79256 میلیون ريال اجرایی خواهد شد.
سپس سرپرست فرمانداری شهرستان نیز ضمن تشکر از خدمات بنیادمسکن، تعامل مجموعه فرمانداری، بخشداری و دهیاران با بنیادمسکن را جهت توسعه عمران و آبادانی روستاها ضروری دانست.
بابایی بنیاد مسکن را یکی از نهادهای انقلابی و یادگار بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران دانست و خواستار تسریع در بازنگری و اجرای طرح های هادی، روستاهای این شهرستان شد و ابراز امیدواری نمود با تعامل و همراهی فی مابین، شاهد تحقق اهداف مجموعه بنیاد مسکن در این شهرستان خواهیم بود