پنج‌شنبه , می 19 2022
آخرین خبرها
خانه / گیلان / فرماندارلنگرود:تالاب لنگرود گرانترین نقطه گردشگری کشور
فرماندارلنگرود:تالاب لنگرود گرانترین نقطه گردشگری کشور

فرماندارلنگرود:تالاب لنگرود گرانترین نقطه گردشگری کشور

بازدیدها: 6

جلسه بررسی وضعیت تالاب کیاکلایه با سازمانهای مردم نهاد با فرماندار شهرستان لنگرود انجام شد.
به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری لنگرود ، رحیم حیدری فرماندار لنگرود در جلسه وضعیت تالاب کیاکلایه با بیان اینکه باید با نگاه کارشناسی به دغدغه مردم رسیدگی شود گفت: محیط زیست ، منابع طبیعی ، آب منطقه ای و سایر ادارات و نهادها علیرغم تمایل به حفظ تالاب، نیروی کافی برای حفظ این مجموعه ندارند.

وی ادامه داد: بر اساس روند گذشته و با این وضعیت اگر اقدام جدی و جامع در جهت حفظ و احیای این مجموعه انجام نگیرد ،در آینده از زمین تالاب برای کارهای بظاهر اصولی نظیر ساخت اماکن ورزشی یا فرهنگی و یا موضوعهای مشابه استفاده خواهد شد و با این شرایط وسعت تالاب در آینده ای نه چندان دور بسیار تقلیل خواهد یافت.

وی افزود:همه نهادهای متولی نظیر محیط زیست ، آب منطقه ای ، جهاد کشاورزی بایستی با تدبیر درست و بجا در نگهداری تالاب و احیای آن مشارکت فعالتری داشته باشند.

حیدری خاطرنشان کرد:مردم هم بهترین بهره برداران از این تالاب هستند و هم بهترین حافظان این محموعه و طبیعتا نهاد شهرداری که نهادی مردمی هست می تواند به عنوان بهترین متولی حفظ و احیای الاب تعیین شود و در این مسیر همه ادارات و سازمانها مناسب هست که حمایت لازم را انجام دهند.

فرماندار لنگرود عنوان کرد: اگر مردم و رسانه ها در کنار مسئولین قرار بگیرند و همه با هم به میدان آیند این نقطه زیباترین و ارزشمندترین نقطه کشور خواهد شد و با تحقق شرایط مطلوب و فراهم سازی امکانات درست تبدیل به یکی از نقاط گردشگری خوب ایران می شود .

وی اظهار داشت:باید شهرداری و شورای شهر را تقویت کنیم تا وارد عمل شوند و با تامین هزینه در جهت تحدید و احیای تالاب قدم بردارند.
وی با بیان اینکه در بیان مسایل به مردم و انجام امور به نوعی حرکت کرد که مردم به گفته ها اعتماد کنند گفت: حضور مردم نقش موثری در نگهداری تالاب دارد. وی ادامه داد: باید موضوع رفع معضلات تالاب را جدی گرفت و با توجه به اینکه انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری موضوع مهمی است و نقش موثری در سرنوشت شهر و کشور دارد رسانه ها با اطلاع رسانی دقیق و مستمر می توانند مردم را با شرکت در انتخابات آگاه کرده تا سرنوشت همه ما با مشارکت مسقیم مردم به بهترین وجه تعیین شود .