شنبه , ژانویه 28 2023
آخرین خبرها
فرماندار آستانه اشرفیه:دنیا به انتخابات ایران چشم دوخته است

فرماندار آستانه اشرفیه:دنیا به انتخابات ایران چشم دوخته است

بازدیدها: 12

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه ضمن تاکید بر حضور پرشور مردم در انتخابات گفت: دنیا به انتخابات خردادماه کشور اسلامی ما چشم دوخته است.

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه؛ دکتر رضایی در جلسه ستاد مشترک مقابله با کرونا و پدافند غیرعامل آستانه اشرفیه که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد افزود: در شرایط امروز برگزاری یک انتخابات پرشور با حضور حداکثری مردم از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی در ادامه جدایی مردم از حاکمیت را از اهداف شوم دشمنان انقلاب و رسانه های معاند نظام دانست و اظهار داشت: هوشیاری ، انسجام و وحدت اقشار مختلف مردم با مسئولین می تواند تمام این توطئه ها را نقش برآب سازد.

فرماندار آستانه اشرفیه با تاکید بر اینکه باید با ایجاد امید و نشاط مردم را برای حضوری پرشور در انتخابات تشویق کرد یادآور شد: مردم ما همواره نقش مهمی در اداره کشور داشته اند و این امر از سوی مسئولین نظام نیز مورد تائید است.

رضایی همچنین با اشاره به فرارسیدن سالروز رحلت امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد اظهار داشت: باید بکوشیم تا مراسم هایی در شان امام راحل (ره) برگزار و در این آیین ها از سخنرانانی که مردم را به انسجام ملی دعوت می کنند استفاده شود.

وی در بخشی از سخنان خود نیز با اشاره به اهداف پدافند غیر عامل یادآور شد: شناسایی تهدیدات و ارائه راهکارهای پیشگیرانه و از بین بردن اثرات تهدیدات از اهداف پدافند غیر عامل است.

فرماندار آستانه اشرفیه با بیان اینکه در سال گذشته تعداد ۴ جلسه شورای پدافند غیر عامل در این منطقه برگزار شده افزود: برگزاری همایش ها و دوره های اموزشی بصورت مجازی و غیر حضوری با موضوعات مقابله با شیوع ویروس کرونا ، بیماری های واگیردار ، نصب چادر ، آموزش پدافند هسته ای و همچنین برگزاری رزمایش های مختلف از جمله اقدامات ستاد پدافند غیر عامل در این شهرستان است.

رضایی با بیان اینکه پدافند غیر عامل این شهرستان طی یکسال گذشته اقداماتی تخصصی در حوزه مقابله با گیاه سنبل ابی در روستای گیلده داشته، افزود: مقابله با سنبل آبی در این شهرستان نیاز به تخصیص اعتبارات لازم دارد.

وی همچنین اقدامات شورای پدافند این شهرستان را در بخش مقابله با بیماری کرونا موثر دانست و گفت: از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا و با برگزاری جلسات متعدد اقدامات پیشگیرانه در اولویت برنامه های این شهرستان قرار گرفت.

فرماندار آستانه اشرفیه گفت: خوشبختانه اقدامات پیشگیرانه در جهت مقابله به ویروس کرونا ، با همکاری و انسجام خوب کلیه مسئولین و مردم شهرستان همراه بود و رسانه های منطقه نقشی موثر در این خصوص داشتند.

رضایی یادآور شد: این در حالی است که نوسازی ساختمان مرکز بهداشت آستانه اشرفیه ، با توجه به نقش و جایگاه کادر درمان در جهت حفظ سلامت جامعه از اهمیت ویژه ای برخوردار است که انتظار می رود این امر مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به تعطیلات پیش رو نیز گفت: با توجه به دستوالعمل های جدید ستاد مقابله با ویروس کرونا ، کلیه تفرجگاه ها در مناطق مختلف شهری و روستایی این شهرستان تعطیل است و انتظار می رود شهرداری ها ، دهیاران و شوراهای اسلامی با جدیت نسبت به اجرایی شدن مصوبات در جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اقدام کنند.

رضایی افزود: همچنین بر اساس این مصوبات ورود کلیه خودروهای غیر بومی نیز به این شهرستان ممنوع است