پنج‌شنبه , می 19 2022
آخرین خبرها
خانه / گیلان / فرماندار آستانه اشرفیه در نشست با تشکل های مردم نهاد حامی محیط زیست عنوان کرد:
مدیریت پسماند باید در اولویت اول کار شهرداران باشد.
فرماندار آستانه اشرفیه در نشست با تشکل های مردم نهاد حامی محیط زیست عنوان کرد:<br>مدیریت پسماند باید در اولویت اول کار شهرداران باشد.

فرماندار آستانه اشرفیه در نشست با تشکل های مردم نهاد حامی محیط زیست عنوان کرد:
مدیریت پسماند باید در اولویت اول کار شهرداران باشد.

بازدیدها: 7

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از پایگاه خبری فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه

حمید رضائی در نشست با تشکل های مردم نهاد گفت: در بحث مدیریت پسماند از یک طرف با مشکلات انباشت شده گذشته روبرو هستیم و از سوی دیگر باید برای وضعیت فعلی و آینده برنامه ریزی و راهکار مناسب پیدا کنیم.

کاهش تولید زباله که با آموزش همگانی به منظور اصلاح الگوی مصرف امکان پذیر است و همچنین تفکیک از مبدا باید در دستور کار متولیان مدیریت پسماند یعنی شهرداران و دهیاران قرار گیرد. این مسئله نیاز به آموزش و فرهنگ سازی دارد و با مشارکت همه دستگاهها از جمله نهاد های فرهنگی ، آموزشی و تشکل های مردم نهاد امکان پذیر بوده و البته جلب مشارکت این دستگاهها باید توسط متولیان امر یعنی شهرداران و دهیاران صورت پذیرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان آستانه اشرفیه افزود: مدیریت پسماند باید در اولویت اول کار شهرداران باشد و مطالبه گری مردم از نمایندگان خود یعنی اعضای شوراهای اسلامی در این زمینه تاثیر گذار است. ثبات مدیریت شهری و مشارکت تشکل های مردم نهاد برای ارائه راهکارهای کاربردی و صحیح بسیار راهگشا خواهد بود.

در این جلسه اعضای تشکل های مردم نهاد به بیان نقطه نظرات خود پرداخته و رفع مشکلات زیست محیطی را نیازمند عزم عمومی عنوان نمودند.