جمعه , مارس 24 2023
آخرین خبرها
فرماندار رشت در جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی شهرستان خبر داد:تشکیل تیم عملیاتی جهت بازدید و گزارش دهی از روند اجرای پروژه‌های مناسب سازی

فرماندار رشت در جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی شهرستان خبر داد:تشکیل تیم عملیاتی جهت بازدید و گزارش دهی از روند اجرای پروژه‌های مناسب سازی

بازدیدها: 1

فرماندار رشت از تشکیل تیم عملیاتی جهت بازدید و گزارش دهی از روند اجرای پروژه های مناسب سازی در شهرستان ‌خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت؛ علی فتح اللهی در جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی شهرستان با اشاره به لزوم بهرمندی تمامی افراد جامعه از حقوق شهروندی خود، گفت: طبق حقوق شهروندی بایستی دسترسی به امکانات عمومی ‌برای کلیه شهروندان فراهم و شانیت و شخصیت اجتماعی آنها حفظ شود.

فرماندار رشت با بیان فراهم کردن ظرفیت های اجتماعی جهت بهره بردن سالمندان، تاکید کرد: امروز ما در قبال تک تک سالمندان دارای یک وظیفه مهم هستیم و روزی هم خودمان به سنین سالمندی می‌رسیم و اونجاست که نمی‌توانیم از عملکرد خود در دوران مسئولیت مان انتقاد کنیم.

وی با بیان کثرت و تنوع جمعیتی در شهرستان رشت ، تصریح کرد: شهرستان مرکز استان که کلانشهر نیز می‌باشد، باید به عنوان شهر شاخص در اجرای استاندارادهای مناسب سازی معلولین و سالمندان پیشگام و پیشتاز باشد.

فرماندار رشت با تاکید بر اینکه در راستای مناسب سازی ساختمان ادارات با هیچ دستگاهی تعارف نداریم، افزود: با توجه به بودجه تامین و تجهیز ادارات دولتی، دستگاه‌های اداری باید مناسب سازی لازم را به گونه‌ای انجام دهند تا خدمات لازم به عموم مردم ارائه گردد.

فتح اللهی در نظر گرفتن استانداردهای مناسب سازی در روند اجرای پروژه های عمرانی را از دیگر نکات بسیار مهم و حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: مناسب سازی صرفا ایجاد یک رمپ نیست و باید در اجرای تمامی پروژه ها، استانداردهای لازم برای تردد معلولین و سالمندان لحاظ شود.

وی با تاکید بر بالا بردن سرعت و کیفیت انجام کار پروژهای مناسب سازی در سطح شهرستان، افزود: تشکیل تیم عملیاتی ویژه جهت بازدید و گزارش دهی از نحوی مناسب سازی در اجرای پروژه های ساختمان ادارات و معابر شهری و روستایی، در دستور کار، کارگروه مناسب سازی شهرستان قرار گیرد