سه‌شنبه , می 24 2022
آخرین خبرها
خانه / گیلان / فرماندار رشت در جلسه شورای اداری شهرستان، خبر داد ؛اجرای رزمایش خود حفاظتی در سطح ادارات
فرماندار رشت در جلسه شورای اداری شهرستان، خبر داد ؛اجرای رزمایش خود حفاظتی در سطح ادارات

فرماندار رشت در جلسه شورای اداری شهرستان، خبر داد ؛اجرای رزمایش خود حفاظتی در سطح ادارات

بازدیدها: 18

فرماندار شهرستان رشت از اجرای رزمایش خود حفاظتی در ادارات شهرستان خبرداد و گفت: این رزمایش با هدف تقویت امنیت عصر روز 29 مهر در سطح ادارات شهرستان اجرایی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری رشت، علی فتح‌اللهی امروز در جلسه شورای اداری شهرستان رشت که در سالن اجتماعات بانک ملی برگزار شد، اظهار کرد: اگر در تمام اتفاقات حضور مردم را پررنگ ببینیم، اثرات آن بسیار قابل توجه خواهد بود؛ انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، انتخابات و مناسبت‌های دیگر که همه مردم مشارکت داشتند منجر به نتایج ماندگاری شد که یاس دشمنان را رقم زد.
فرماندار رشت افزود: اگر بستر مناسبی را برای حضور مردم فراهم کنیم، زودتر به نتیجه می‌رسیم؛ همچنین اگر مقوله امنیت را نیز مردمی کنیم شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.
وی ادامه داد: باید راهکار مشارکت مردم را در تمامی ابعاد، خصوصا امنیت بالا ببریم زیرا با تقویت امنیت، سلامت و بهداشت هم محقق می‌شود.
فتح‌ اللهی از اجرای رزمایش خود حفاظتی در ادارات شهرستان خبرداد و گفت: این رزمایش با هدف تقویت امنیت عصر روز 29 مهر در سطح ادارات شهرستان اجرایی می‌شود که در این راستا باید ساز و کارهای لازم را پیش بینی کرد تا آسیب‌ها را به حداقل برسانیم.
فرماندار شهرستان رشت خاطرنشان کرد: عملکرد همه دستگاه‌های اجرایی در بحث رزمایش مورد ارزیابی قرار می‌گیرند، لذا باید حسن امنیت در ادارات تقویت شود. مدیران باید در صحنه و ادارات باشند.
در ادامه سرهنگ سید اکبر قاسمی، فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت گفت: امروزه نگاه دشمنان نظام تغییر رویه داده و در کنار تحریم‌های ظالمانه دنبال فضاسازی هستند تا زیرساخت‌های نظام که ستون نسلی نظام و انقلاب است را تخریب کنند.
وی افزود: شورای امنیت ملی کشور طرح حفاظت از دستگاه‌های اجرایی را مصوب کرده است، براساس این مصوبه تمام ادارات و دستگاه‌های اجرایی موظف به طرح خود مراقبتی و خود حفاظتی هستند.
سرهنگ قاسمی بیان کرد: انتظار داریم همه روسای ادارات نسبت به طرح خود مراقبتی و خود حفاظتی دستگاه‌ شان اقدام کنند؛ 29 و 30 مهر رزمایش مشترک ناجا و سپاه در رشت و 5 شهر گیلان برگزار می‌شود، لذا میطلبد دستگاه‌ها مباحث امنیتی و دوربین‌های مداربسته ادارات را برای این رزمایش تقویت و مجهز کنند.
در ادامه سرهنگ حافظی، فرمانده انتظامی شهرستان رشت اظهار کرد: از بعد جرائم امنیتی در شهرستان مشکلی نداریم؛ آنچه که دغدغه است با توجه به وضعیت معیشتی و اقتصادی، بحث نزاع و درگیری است که هشدار خوبی نیست براین اساس ادارات باید در نحوه پاسخگویی به مراجعین دقت و همچنین ارکان خود حفاظتی را تقویت کنند.