شنبه , ژانویه 28 2023
آخرین خبرها
فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه؛بیداری ملت ایران و مبارزه علیه استکبار دو دستاورد بزرگ انقلاب به رهبری امام بود

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه؛بیداری ملت ایران و مبارزه علیه استکبار دو دستاورد بزرگ انقلاب به رهبری امام بود

بازدیدها: 8

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه در ستاد بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) و قیام ۱۵خرداد که درسالن اجتماعات فرمانداری شهرستان برگزار شد گفت:
بیداری ملت ایران و مبارزه علیه استکبار دو دستاورد بزرگ انقلاب به رهبری امام بود.

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه، دکتر رضایی در این جلسه با بیان اینکه همه ما مدیون امام راحل عظیم الشان هستیم که همه عمر خود را صرف بیداری ملت ایران و مبارزه علیه استکبار کردند اظهارکرد: امام خمینی(ره) پس از سال ها دوری ازوطن تبعید و مبارزات فراگیر مردم را بیدار و وادار به حرکت کردند و خود(امام) نیز در دوران تبعید دست از مبارزه با استکبار برنداشتند .

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه با اظهار به اینکه وضعیت دین در زمان طاغوت مشخص بود افزود؛ در دوران طاغوت دست نشاندهنده بودن حاکمان کشور و شعار استقلال،آزادی،جمهوری اسلامی نشان از این بود که مردم دنبال هدف خویش یعنی آزادی بودند و همه این درس ها را علمای آن زمان به مردم داده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان به عنصر مقاومت مردم در دوران طاغوت اشاره کرد و افزود ؛ بعد از سال های سال کسی باور نمی کرد این رژیم باگستردگی و توان بالای خود سرنگون شود و امام خمینی ره این الهام و امید را به مردم داد که رژیم طاغوت سرنگون شدنی است و ملت ایران در راه هدف مقدس مقاومت خواهد داشت.

دکتر رضایی حاصل سالها مبارزه مردم با طاغوت را استقلال و حاکمیت دین و مردم به سرنوشت خودشان دانست و افزود؛ توده های مردم با اخلاص و نیت اسلامی ادامه دهنده راه امام بودند که پیروز شدند ، برای استقلال هزینه های زیادی صرف شد .

وی با اظهار به اینکه امروز ایران قدرت برتر منطقه است گفت ؛ در حال حاضر هدایت جامعه با مقام معظم رهبری که حاکم و جانشین برحق معمار کبیر انقلاب می باشند به جای رسیده است که قدرت برتر منطقه شده است .

دکتر رضایی با اظهار به اینکه همه وظیفه داریم برای گرامیداشت یاد و خاطره امام بزرگ قدمی برداریم گفت ؛ قدرت منطقه ای و استقلال نعمت بزرگی است که توسط فقیه ای بزرگ امام خمینی ره رقم خورده چرا که بیگانگان بر کشور حاکم بودند و کسی جز امام راحل امام خمینی ره نمی توانست علیه حاکمان مستبد آن زمان حرف بزند.

نماینده عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه لازم است مسیر انقلاب همان مسیر را طی کنند تصریح کرد ؛ ایام ارتحال امام ره بهترین زمان برای تبیین ابعاد مختلف سیره عملی و ترویج تفکرات ایشان بویژه برای نسل جوان است و در شرایط کرونایی و رعایت پروتکل هایی بهداشتی با استفاده از بستر فضای مجازی چون برگزاری مسابقه فرهنگی ،عکس نوشته ،تولید محتوا،کلیپ و… برنامه های متنوعی در گرامیداشت ارتحال امام راحل داشت.

وی با اشاره به باشکوه برگزارشدن مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) بر ضرورت توجه به مراسم۱۵ خرداد تاکید و بیان کرد: ارتحال امام خمینی ره در آستانه شهادت امام جعفر صادق ع و ارتحال آیت الله امینیان است که لازم است برنامه های گرامیداشت این مناسبت به صورت منسجم، در خور شأن و جایگاه این شهرستان اجرا شود.