چهارشنبه , دسامبر 7 2022
آخرین خبرها
فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه؛رسانه ها به دنبال تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی باشند

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه؛رسانه ها به دنبال تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی باشند

بازدیدها: 8

سلسله نشست با موضوع نقش رسانه در سلامت و مشارکت حداکثری در انتخابات با حضور فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه در سالن اجتماعات اداره ارشاد شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه؛ دکتر رضائی در این نشست با اشاره به نقش مهم رسانه در انتخابات اظهار داشت: بر اساس قواعد مردم سالاری و دموکراسی، رسانه های آزاد از ارکان مردم سالاری هستند که نقش واسط بین مردم و مسئولین را دارند . رسانه ها مطالبات مردمی را رصد و به مسئولین منعکس می کنند که در واقع برای پاسخ به مطالبات مردم، مسئولین را هدایت می کنند.
وی با بیان اینکه نقش رسانه ها از دیگر زمان ها در انتخابات پررنگ تر است گفت؛ چون بخشی از مطالبات عمومی و سیاست‌های کلی توسط رسانه‌ها برای مردم تبیین می‌شود بنابراین کمک و آگاهی مردم و تهییج مردم به حضور حداکثری به وسیله رسانه امکان پذیر است.

نماینده عالی دولت در شهرستان آستانه اشرفیه رعایت اخلاق حرفه‌ای را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: بر اساس قانون جمهوری اسلامی ایران فعالیت احزاب را در کشور با مجوزهای قانونی داریم و به تبع آنها برای بیان اهداف و برنامه‌های خود دارای رسانه هستند از این منظر رسانه ها شاید با آسیب‌های مواجه هستند و بهتر است که در این بین رسانه ها اخلاق رسانه ای را رعایت کنند.
دکتر رضایی بااظهار به اینکه رسالت رسانه ها تحقق اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران است گفت؛ مهمترین دغدغه همه مسئولین نظام کمک برای مشارکت حداکثری و پرشور در انتخابات است. در این میان رسانه ها برای تحقق این اهداف باید مولفه های چون افزایش روحیه امید به مردم بابیان موفقیت ها و افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف را نمایان سازند.

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه با تاکید به فرمایش رهبر معظم انقلاب در مشارکت مردم گفت: رسانه ها به هدف مهم و اساسی رهبر معظم انقلاب در مشارکت مردم توجه کنند چرا که مشارکت مردم پشتوانه نظام و افتخار نظام به مردمی بودن است و کیفیت گزینش را ارتقا می‌دهد و تو دهنی بزرگی به دشمن است چرا که دشمن در القا به اینکه مردم از نظام خسته شده اند شکست می خورد.
وی با بیان اینکه از فرصت های فضای مجازی برای تقویت نظام باید استفاده شود گفت : اکثر رسانه ها دارای مجوز هستند و در چارچوب خود در حال اقدام می باشند ، رسانه های فاقد مجوز به جای تخریب رقبا و بداخلاقی فضای امر به معروف و نهی از منکر ایجاد نمایند تا نظام تقویت شود.
این مقام مسئول به تبلیغات کاندیداهادر انتخابات اشاره داشت و افزود ؛برخلاف سال های گذشته ستاد و تبلیغات آزاد کاندیداها را داشتیم امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا با سه انتخابات پیش رو نیز ستاد انتخاباتی را خواهیم داشت اما فقط برای برنامه ریزی تبلیغاتی و تمام جلسات و اعلام اهداف و تبلیغات از طریق فضای مجازی صورت خواهد گرفت .

وی در آخر در چارچوب قانون عمل کردن را ضروری دانست و افزود؛ قوانین رسانه ای توسط فعالین فضای مجازی و رسانه ای مطالعه شود تا از جرایم و تخلف انتخاباتی پرهیز شود