سه‌شنبه , می 24 2022
آخرین خبرها
خانه / گیلان / فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه:شهرداری آستانه اشرفیه هر چه سریعتر محل دفع زباله را ساماندهی کند
فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه:شهرداری آستانه اشرفیه هر چه سریعتر محل دفع زباله را ساماندهی کند

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه:شهرداری آستانه اشرفیه هر چه سریعتر محل دفع زباله را ساماندهی کند

بازدیدها: 15

آخرین جلسه کارگروه پسماند شهرستان آستانه اشرفیه در سال جاری ، صبح در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد .

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه: دکتر رضائی در این جلسه با بیان اینکه پسماند مسئله اساسی امروز جامعه است اظهارکرد: داشتن طرح جامع برای مدیریت پسماند ضروری است ، متولی بحث پسماند در شهر، شهرداران و در روستاها دهیاران و در مسیرهای خارج از آن راهداری می باشد که هر یک از دستگاه‌ها با توجه به وظیفه قانونی که به آن محول شده است متولی جذب مشارکت ها است .

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه با بیان اینکه آموزش تفکیک زباله از مبدا بسیار مهم است خاطر نشان کرد : آموزش شهروندان برای تولید زباله ی کمتر و مدیریت در خانه انجام شود ودر خارج ازمنزل را شهرداری ها مدیریت کنند.

نماینده عالی دولت در شهرستان با اظهار به اینکه ۱میلیارد تومان برای موضوع پسماند برای شهرداری آستانه اشرفیه واریز شده است تصریح کرد ؛ با واریز اعتبار تخصیص داده شده نیز در سال جاری انتظار است که شهرداری آستانه اشرفیه با ساماندهی محل دفن زباله برای مدیریت زباله ها به صورت اصولی و مدیریت شیرابه، زباله کل شهرستان به آنجا انتقال داده شود و این امر مدیریت شود .

وی با بیان اینکه شهرداری آستانه همکاری بیش از پیش با دهیاری ها داشته باشد گفت؛ مصوب شده بود که بخشی از روستاهای بندرکیاشهر به صورت هفتگی زباله ها را به شهرستان انتقال دهند که به دلیل عدم همکاری دهیاری‌ها ناراحت و گله مند بودند .

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه با اظهار به اینکه مسئله کاهش زباله و تفکیک زباله مهم است افزود ؛ با قرارداد با پیمانکارهای و شرکت ها این امر را تحقق بخشند.

نماینده عالی دولت مشکل اصلی را افزایش میزان زباله دانست و گفت: بخشداران و دهیاران با رعایت پرتکل های بهداشتی اقدام به آموزش داشته باشند چرا که حذف باکس های زباله و مدیریت زباله در منزل طرح کشوری و از خواسته مهم استاندارد می باشد.