چهارشنبه , دسامبر 7 2022
آخرین خبرها
فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه:نظارت ستاد مقابله با ویروس کرونا در آستانه تشدید یافت

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه:نظارت ستاد مقابله با ویروس کرونا در آستانه تشدید یافت

بازدیدها: 2

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه گفت: از آغاز سال جدید با افزایش موارد ابتلا به کووید ۱۹ در این شهرستان میزان نظارت ستاد مقابله با ویروس کرونا را افزایش دادیم.

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه: دکتر رضائی در جلسه ستاد مقابله با بیماری کرونا با اشاره به وضعیت قرمز این منطقه اظهار داشت: سفرهای غیر ضروری ، عدم رعایت مناسب پروتکل های بهداشتی ،عدم رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی ، بی توجهی به هشدارهای بهداشتی از مهمترین دلایل شیوع ویروس کرونا در این شهرستان بوده است.

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه در ادامه با بیان اینکه با توجه به وضعیت این شهرستان به جهت شیوع ویروس کرونا کلیه مشاغل درجه دو ، سه و چهار تعطیل اند یادآور شد: کلیه این مشاغل موظف اند دستورالعمل های ستاد مقابله با شیوع ویروس کرونا را رعایت کنند که در غیر این صورت محل کار اصناف متخلف به مدت دو هفته پلمب خواهد شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان افزود: کلیه مشاغل درجه یک شامل فعالیت های خدماتی ضروری ،امدادی ، نانوایی ها ، فروشگاه های توزیع مایحتاج ضروری ، داروخانه ها، مراکز درمانی ، بانک ها و دیگر مراکز خدماتی ضروری باز است.

وی به تعطیلی بازارهای هفتگی در این شهرستان نیز اشاره و تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در این شهرستان و همچنین دیگر شهرستان های گیلان ، ورود کلیه خودروهای غیر بومی به داخل شهرستان ممنوع است و از خروج خودروهای بومی به خارج ازمنطقه نیز جلوگیری می شود، ضمن آنکه با کلیه متخلفینی که این محدودیت ها را رعایت نکنند مطابق قانون برخورد می شود.

دکتر رضایی ، بر مشارکت عموم مردم در کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا نیز تاکید و خاطر نشان کرد: انتظار می رود مردم رعایت پروتکل های بهداشتی چون استفاده از ماسک ، مواد ضد عفونی کننده ، جلوگیری از تجمعات را جدی بگیرند و از هرگونه مسافرت غیر ضروری خودداری کنند.