جمعه , مارس 24 2023
آخرین خبرها
فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه اندیشه و دانش جوانان را از سرمایه های کشور عنوان کرد و گفت: باید از ظرفیت و اندیشه جوانان در امور مختلف بهره گیری شود.

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه اندیشه و دانش جوانان را از سرمایه های کشور عنوان کرد و گفت: باید از ظرفیت و اندیشه جوانان در امور مختلف بهره گیری شود.

بازدیدها: 8

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه: دکتر رضائی در جلسه مشترک ستاد ساماندهی امورجوانان و شورای ورزش های همگانی با بیان اینکه رشد و توسعه هر جامعه‌ای در گرو استفاده از ظرفیت‌های جوان است، اظهار داشت: خلاقیت و اندیشه جوانان می‌تواند به توسعه و اعتلای کشور کمک کند. یکی از مهم‌ترین رویکردهای دولت تدبیر و امید بهره گیری از نیرو و توانمندی جوانان است.

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه با بیان اینکه حضور جوانان در حوزه‌های مدیریتی استان نشان دهنده این بوده که در گیلان این موضوع عملی شده است، ادامه داد: در ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان گیلان زمینه نقش آفرینی جوانان فراهم شده است.

وی همچنین بر بهره گیری از توانمندی سازمان‌های مردم نهاد در حوزه جوانان تأکید و اظهار کرد: باید زمینه مشارکت اجتماعی این سازمان‌ها و جوانان بیش از گذشته فراهم شود باید برای بهره گیری از این توانمندی‌ها برنامه ریزی و هدف گذاری کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به اینکه دانش و اندیشه جوانان سرمایه و ثروت نظام محسوب می‌شود، گفت: این ظرفیت‌ها و اندیشه‌ها باید به بالفعل تبدیل شود.

دکتر رضائی با تاکید بر ازدواج آسان جوانان تصریح کرد: جوانان و خانواده های آنان از فرهنگ تجمل گرایی پرهیز کرده و سبک زندگی دینی را در امر ازدواج در پیش بگیرند. آموزه های اصیل اسلام باید سرلوحه و الگوی جوانان باشد تا سن ازدواج در کشور کنترل شود.

وی با بیان اینکه همه مسئولان درکنار مردم وخانواده ها در تلاش برای زمینه سازی ازدواج آسان جوانان باشند، ادامه داد: در قالب تلاش و همدلی مسئولان بسترهای لازم برای ایجاد آرامش واطمینان جوانان در امرازدواج به وجود می آید. لازمه ی این کار توجه به امر اشتغال و نهادینه کردن فرهنگ دینی ازدواج در کشور است.

دکتر رضائی در ادامه با اشاره به اهمیت نهادینه شدن ورزش های همگانی در جامعه خاطر نشان کرد: توسعه ورزش همگانی در جامعه آسیب‌های اجتماعی را کاهش می دهد و با توسعه آن در تمامی نقاط شهر بویژه مناطق محروم با کمترین هزینه می توان از آسیب های اجتماعی پیشگیری کرد