پنج‌شنبه , دسامبر 1 2022
آخرین خبرها
فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه در جلسه کمیته برنامه ریزی عنوان کرد :<br>دستگاههای اجرایی برای جذب اعتبارات و تکمیل پروژه ها ، تسریع نمایند.

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه در جلسه کمیته برنامه ریزی عنوان کرد :
دستگاههای اجرایی برای جذب اعتبارات و تکمیل پروژه ها ، تسریع نمایند.

بازدیدها: 3

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه

دکتر حمید رضایی فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه در جلسه کمیته برنامه ریزی این شهرستان گفت : امسال بالغ بر ۶۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای ۱۴۲ پروژه د شهرستان توزیع شده و با توجه به مبادله موافقت نامه ها و اعلام تخصیص از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی ضرورت دارد دستگاههای اجرایی برای جذب اعتبارات و تکمیل پروژه ها تسریع نمایند.

فرماندار ادامه داد : در شرایطی که در جنگ اقتصادی هستیم و دشمنان قسم خورده نظام شدید ترین تحریمها را علیه ملت ما اعمال کرده اند تا با اخلال در کارها در جامعه ایجاد نارضایتی کنند ، در چنین شرایطی که تحقق درآمدهای دولت محترم به سختی صورت میگیرد ، از طرفی به دلیل مسئولیت اجرایی که دولت دارد مطالبات و انتظارات متوجه دولت است در این شرایط اقتصادی ، اعتبارات شهرستان نسبت به سال گذشته حدود سه برابر افزایش داشته و در اعتبارات استانی ۸۰ درصد تخصیص داریم .

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه تاکید کرد : دستگاههای اجرایی باید از این فرصت استفاده کنند و شبانه روز کار کنند تا با اجرای پروژه ها و تحقق مطالبات مردم، در جامعه رضایتمندی ایجاد کنند. و هیچ کوتاهی و کم کاری از دستگاهها پذیرفته نیست.

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به اینکه سعی کردیم با هماهنگی جناب آقای مهندس نجفی نماینده محترم مردم شریف شهرستان در مجلس شورای اسلامی ، توزیع اعتبارات به صورت عادلانه و برای همه بخش ها صورت بگیرد ، اظهار داشت : از مجموع این اعتبارات مبلغی حدود 143 میلیارد ریال برای شهرداریهای آستانه و بندر کیاشهر جهت اجرای پروژه های عمران شهری ، بالغ بر 200 ملیارد ریال برای راهداری و پروژه های راه ، بیش از 55 میلیارد ریال برای دستگاههای آموزشی همچون ارشاد اسلامی ، کتابخانه ها ، کانون پرورش فکری و … بالغ بر 44 ملیارد ریال برای ورزش و جوانان ، 43 میلیارد ریال برای بنیاد مسکن جهت عمران روستایی در نظر گرفته شده است .

وی ادامه داد : همچنین برای آب شرب و توسعه و اصلاح شبکه های آب آشامیدنی مبلغ 83 میلیارد ریال و بخش کشاورزی شامل آب منطقه ای و جهاد کشاورزی علاوه بر اعتبارات ملی ، بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال در نظر گرفته شده که انشالله با صرف آن بخشی از مطالبات مردم در این حوزه محقق خواهد شد