شنبه , ژانویه 28 2023
آخرین خبرها
فرماندار شهرستان لنگرود:عدم برداشت شن از برخی نقاط جرم است

فرماندار شهرستان لنگرود:عدم برداشت شن از برخی نقاط جرم است

بازدیدها: 16

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از روابط عمومی شهرستان لنگرود، مهندس رحیم حیدری فرماندار شهرستان لنگرود در نشست با اعضای سازمان مردم نهاد (سمن‌های دوستداران محیط زیست ) گفت: همانگونه که برداشت بی رویه شن و ماسه از سطح رودخانه‌ها جرم است، عدم برداشت شن از برخی نقاط هم جرم محسوب می‌شود زیرا یکی از دلایل تخریب پل‌ها در هنگام بروز سیل انباشت شن و ماسه می‌باشد.

حیدری اظهار کرد: در مسائل مربوط به محیط زیست وقتی طرح آمایش مدون نداریم، روزمره عمل می‌کنیم و حتی برخی مواقع توسعه‌ها همراه با تخریب منابع صورت می‌گیرد.

فرماندار شهرستان لنگرود افزود: رعایت مسائل زیست محیطی در اولویت است اما همه هدف نهایی است بلکه باید در الگوی مصرف هم اصلاح صورت گیرد به عنوان مثال در خرید میوه خانواده باید بازنگری شود و به اندازه خرید صورت گیرد.

وی گفت: بسیاری از زباله‌های موجود ما زباله محسوب نمی‌شوند و قابلیت بازیافت و تبدیل شدن دارند.

رحیم حیدری با اشاره به تخلیه زباله در تالاب، تصریح کرد: باید به مسئله زباله ملی نگاه کنیم در حال حاضر سایت تخلیه زباله خیلی از محل دپو فاصله دارد که این خود باعث افزایش اصطلاک خودروها می‌شود.

وی ادامه داد: همانگونه که برداشت بی رویه شن و ماسه از سطح رودخانه‌ها جرم است، عدم برداشت شن از برخی نقاط هم جرم محسوب می‌شود زیرا یکی از دلایل تخریب پل‌ها در هنگام بروز سیل انباشت شن و ماسه می‌باشد.

فرماندار لنگرود با اشاره به محصور کردن تالاب، اضافه کرد: در تلاش هستیم که حریم تالاب را در مناطق آزاد حفظ کنیم تا فرصت برای سوء استفاده کنندگان فراهم نشود، در مرحله نخست هم دهیاران و بخشداران را توجیه کردیم تا مردم حوزه خود را نسبت به تجاوزات حریم تالاب هوشیار کنند.