شنبه , ژانویه 28 2023
آخرین خبرها
فرماندار شهرستان لنگرود مطرح کرد؛لوله‌گذاری یک کیلومتری برای تامین آب مزارع گلسفید و گالش‌خاله

فرماندار شهرستان لنگرود مطرح کرد؛لوله‌گذاری یک کیلومتری برای تامین آب مزارع گلسفید و گالش‌خاله

بازدیدها: 18

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان لنگرود، مهندس رحیم حیدری فرماندار لنگرود از وضعیت آبرسانی به مزارع کشاورزی بخش مرکزی لنگرود بازدید کردند.

مهندس رحیم حیدری در جریان این بازدید با بیان اینکه در جریان بازدیدهای امروز از برخی مناطق از جمله مزارع گلسفید، گالشخاله و پاپکیاده که دارای مشکل آبرسانی بودند بازدید شد، اظهار کرد: یکی از کارهای انجام شده قبل از آغاز فصل زراعی همراه کردن ادارات همسو با یکدیگر جهت لایروبی کانال ها، انهار و بهبود وضعیت آب رسانی و غیره بود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر لوله گذاری برای آب رسانی به مزارع به طول یک کیلومتر در گلسفید در حال انجام است، گفت: پیش بینی می شود که انجام لوله گذاری تا پایان هفته به پایان برسد.

فرماندار لنگرود با بیان اینکه برای انجام این لوله گذاری و انجام آن بالغ بر دو میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده، افزود: با انجام این لوله گذاری مشکل آب مزارع حدود ۸۰ هکتار از مزارع گلسفید و گالش خاله حل خواهد شد که کشاورزان در فصل اخیر کشاورزی خود از این نعمت بهره مند خواهند شد.

رحیم حیدری با بیان اینکه لنگرود در پایین دست جهت دریافت آب قرار دارد، تصریح کرد: به دلیل اینکه لنگرود در انتهای خط آبرسانی قرار دارد همراه کشاورزان با مشکل آب مزارع همراه بودند که با لایروبی انهار اصلی و لوله گذاری برخی مسیرها و تقویت ایستگاه های پمپاژ تلاش شد تا کمی از مشکلات کشاورزان در زمینه تامین آب شرب حل شود.