چهارشنبه , مارس 22 2023
آخرین خبرها
فرماندار لاهیجان خبر داد؛۴۷ بیمار کرونایی در بیمارستان های لاهیجان بستری هستند

فرماندار لاهیجان خبر داد؛۴۷ بیمار کرونایی در بیمارستان های لاهیجان بستری هستند

بازدیدها: 6

فرماندار لاهیجان گفت: در بهمن ماه سال جاری و به طور میانگین طی روزهای اخیر به طور متوسط هر ۲۴ ساعت ۱۲ نفر به دلیل ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان‌های لاهیجان بستری شدند که نیمی از این تعداد، اهل و ساکن همین شهرستان هستند.
به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از ایرنا، یونس محمودی در جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا شهرستان لاهیجان با بیان اینکه غفلت و سهل انگاری عامل ابتلا به کرونا است، گفت: پرهیز از عادی انگاری، استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی از عوامل مهم پیشگیری از ابتلا به این ویروس منحوس است.

وی با بیان اینکه اتاق اصناف شهرستان نظارت بیشتری بر روی صنوف، کسبه و بازاریان داشته باشد، گفت: برگزاری هر مراسم تجمعی ممنوع است و رعایت دستورالعمل‌ها وظیفه هر مسئول و شهروندی می‌باشد.

فرماندار لاهیجان با ابراز نگرانی از افزایش آمار ابتلا به ویروس کرونا گفت: چنانچه پیشگیری و مراقبت‌ها با جدیت دنبال نشود، شاهد بروز و شیوع این ویروس با شدت و حدت و فراگیری گسترده‌ای خواهیم بود.

محمودی با اشاره به لزوم توجه بیشتر مردم و مسئولان به شرایط کرونایی با توجه به در پیش بودن تعطیلات نوروز، خاطر نشان کرد: فعالیت تالارها در شهرستان لاهیجان با توجه به شرایط نارنجی، امکان‌پذیر نیست.

وی افزود: بر اساس آمار اعلام شده از سوی کارشناسان بهداشتی، رعایت پروتکل‌ها و استفاده از ماسک در سطح شهرستان کاهش یافته که این موضوع می‌تواند آسیب جدی به مردم لاهیجان وارد کند.

نماینده عالی دولت در لاهیجان تعداد بیماران مبتلا به کووید ۱۹ که در سه بیمارستان این شهرستان بستری هستند را ۴۷ نفر اعلام کرد و افزود: تست‌های PCR و رپید تست (تست سریع کرونا) طی بهمن ماه سال جاری در سطح شهرستان انجام می‌شود و روند تشخیصی را تسریع نموده است.

محمودی خاطر نشان کرد: در بهمن ماه امسال یک هزار و ۲۲۰ تست PCR توسط مرکز ۱۶ساعته کرونا شهرستان انجام شد که ۲۷۶ مورد از این تست‌ها مثبت شد و ۱۶۲۵ تست سریع هم تیم‌های مراقبتی به درب منازل اعزام شدند که ۲۳۷ مورد مثبت شناسایی گردید.

وی با اشاره به انجام یک هزار و ۳۵۸ مورد بازرسی از صنوف و اماکن عمومی لاهیجان طی بهمن ماه گفت: در جریان بازدیدهای انجام شده ۱۹۵ واحد منجر به صدور اخطاریه و ۴ واحد معرفی به مرجع قضایی و ۴ واحد پلمب شدند.

شهرستان لاهیجان در ۴۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان قرار دارد.