چهارشنبه , دسامبر 7 2022
آخرین خبرها

فرمانده انتظامی شهرستان رودسر‌ خبر داد: شهروندان به پیامک‌هایی که با نام سامانه ثنا قوه قضائیه ارسال می‌شود اعتماد نکنند.

بازدیدها: 24

فرمانده انتظامی شهرستان رودسر‌ خبر داد: شهروندان به پیامک‌هایی که با نام سامانه ثنا قوه قضائیه ارسال می‌شود اعتماد نکنند.نصب هرگونه اپلیکیشن که در گروه های موجود در فضای مجازی برای آنها ارسال می شود ، توجه نکنند و به هیچ وجه روی لینک‌های ارسال شده کلیک نکنند.

سرهنگ سید جلال الدین جوانمردی با اعلام این خبر افزود : با توجه به مراجعات بسیار زیاد مردمی به پلیس فتا با موضوع برداشت غیرمجاز اینترنتی از حساب ، طی بررسی فنی توسط کارشناسان این پلیس مشخص گردیده در این روش، فرد کلاهبردار با ارسال پیامک‌هایی با مضامین ارجاع پرونده به شعبه دادسرا یا دادگاه و اعلام آدرس اینترنتی جعلی سامانه ثنا ،همچنین با تغییر در نام اپلیکیشن ( عدالت همراه ، ازدواج موقت و صیغه یاب ، دریافت هدیه ، نرم افزار حسابداری ، شارژ رایگان و … ) و ارسال آن در گروه های موجود در فضای مجازی ، جهت پیگیری موضوع از مخاطب درخواست رجوع به لینک ارسال شده می‌کنند. این لینک‌ها قربانیان را به دانلود اپلیکیشن جعلی که عملا یک بدافزار می‌باشد هدایت می‌کنند به طوری که با نصب این بدافزار اطلاعات گوشی قربانیان اعم از پیامک و… در اختیار مجرمان سایبری قرار می‌گیرد.
مجرمین اینترنتی با این شگرد، با سرقت اطلاعات کارت بانکی متقاضیان نسبت به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی و ارسال پیامک از طریق شماره تلفن قربانیان به سایر افراد اقدام می‌کنند .